Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Bieliczy blog
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Odloty
 
 
~ ararauna    |    dodano: 2015-10-08 21:12    |    ostatnia zmiana: 2015-10-09 17:20
Witajcie!
Lato zanika, a z latem zanikają ptaki. Po powrocie z Berlina, zaobserwowałam tylko dwa bociany szykujące się do odlotu. Bociany z mojej miejscowości odleciały już pod koniec lipca. Żurawi też już nie ma. Ostatni klangor słyszałam tydzień temu. Odlatywały w małych i wielkich kluczach. Największy w życiu klucz widziałam nad Gardnem. Liczył 31 osobników (wszystkie dokładnie policzone). Dymówki także są w tej długiej drodze. Wszystkie gniazda opuszczone. Jerzyków już nie widziałam. Znikły. Szpaki i skowronki jeszcze się szykują. Szpaki zbierają się wielkimi stadami na liniach energetycznych. Mimo, że przylecą do nas inne ptaki i tak jest mi przykro. Żadnym z tych przylatujących ptaków nie mogłam porządnie nacieszyć oczu.(prócz gawrona) Przecież jemiołuszkę raz w życiu widziałam i do tego tylko przez kilka sekund... Już nie mogę doczekać się powrotów! A Wy?
 
 
Komentarze ( 0 )
 
Ten dokument nie był jeszcze komentowany
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Zgadka ...
Z parku ...
Nasuwa ...
Portret ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP