Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Pierzasta kornika
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Jeden cel spełniony i mini obserwacje.
 
 
~ Koliberciaa    |    dodano: 2020-04-24 20:24
Cześć!
W końcu złagodzono przepisy - w końcu mogłam wyjść na obserwacje!
Choć co prawda w pobliskim lesie widziałam wiele dzięciołów średnich, które mają tam raj na ziemi - mało ludzi, więc mogą spokojnie latać!
 I wreszcie spełniłam jeden cel - widziałam parę kowalików!
Jednak moja radość osłabła, gdy słuchając radia słyszałam o pożarach lasów i o znalezionych spalonych bielkiach. Jest to straszne, biorąc pod uwagę mała liczbę ptych ptaków.
 Ale dziś również miałam powód do radości - pojechaliśy nad Zalew Sulejowski. Pobliski las rozbrzmiewał trelami sikor, nawoływaniami trzciniaków z nad jeziora i charakterystycznym skrzekiem dzięciołów.
Oprócz tego widziałam sroke i sójkę - po raz kolejny.
Od razu przypomniała mi się sytuacja gdy na drzewie, koło mojego bloku przysiadło małe stadko sójek i skrzeczało okropnie.
  Wracając do głosów ptaków - codziennie wieczorem slyszę pięne śpiewy kosa - za każdym razem inne.

 
 
Komentarze ( 3 )
 
 
Ptaszyna
łabędź
punkty: 8485
* * * * * *
 
dodano: 2020-04-24 23:32
Gratuluję spełnienia marzeń, o to właśnie w tej ptasiej, specyficznej pasji chodzi :). Kosy mają spory repertuar, więc faktycznie mogą cieszyć ucho zróżnicowanymi piosenkami.
Co do Biebrzy, to przez to, co się tam dzieje, boli mnie w środku. Mnóstwo zwierząt umiera w płomieniach, ginie samo niepowtarzalne miejsce. Jeden z tamtych bielików zginął ponoć dlatego, że do końca nie chciał opuścić gniazda z lęgiem. Ciężko o tym myśleć. 
 
 
Antek_G
żuraw
punkty: 3055
* * * *
 
dodano: 2020-04-25 07:27
Nie rozpaczajcie! Biebrzański Park Narodowy już gaszą strażacy. Można też wpłacić darowiznę na strażaków. Na razie trzeba się cieszyć że mniejsza część parku płonie. Patrzcie na wszystko pozytywnie. Mnie wprawdzie też jest ciężko ale łzami nic nie naprawimy.
 
 
Ptaszyna
łabędź
punkty: 8485
* * * * * *
 
dodano: 2020-04-25 23:55
Samo ugaszenie nie wróci jednak strat w ekosystemie i życia zwierzętom. A jeśli ogniem zajmie się torf, to będzie jeszcze gorzej. I ta tragedia jest w dużej części naszą winą, niestety. Strażaków oczywiście warto wesprzeć w każdy możliwy sposób. 
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
Archiwum
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Samica ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
>
 
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP