Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Pośród ptaków
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Stawy Milickie
 
 
~ Antek_G    |    dodano: 2020-06-08 15:34

Po wielu dylematach na temat gdzie pojedziemy w weekend w końcu ustaliliśmy że pojedziemy na stawy milickie. Plan był taki by najpierw na chwilkę zerknąć na staw rudy, a następnie pojechać do kompleksu Niezgoda. Podczas jady samochodem zaobserwowałem pierwszą kanię rudą.

Kiedy wysiedliśmy z samochodu pierwszą rzeczą którą zwróciło moją uwagę były młode jaskółki dymówki które cichutko siedziały na drucie dając się spokojnie fotografować. Następnie udaliśmy się na staw Rudy na którym spotkaliśmy żurawie, łabędzie krzykliwe i nieme, krakwy, mewy, rybitwy, brzegówki i wiele innych ptaków. Po dokładniejszych oględzinach zdjęć udało mi się od gromady mew srebrzystych oddzielić mewę żółtonogą która była dla mnie nowym gatunkiem. Należy też wspomnieć o cierniówce, swojskim boćku oraz… gołębiu oznaczonym fioletowym skrzydłem(zapewne osobnik z hodowli). Następnie wyruszyliśmy do Niezgody. Podczas trasy do stawu spotkaliśmy zimorodka której udało mi się zrobić całkiem ładne zdjęcie. Kiedy przyjechaliśmy do Niezgody na stawie od razu zwróciłem uwagę na około pięćdziesiąt łabędzi niemych oraz kręcących się trzydzieści  głowienek. Całkiem blisko brzegu pływały perkozy dwuczube. Dopiero kiedy dały znać swoim wrzaskiem mój tata wypatrzył dwa łabędzie krzykliwe. Następnie poszliśmy na ścieżkę przyrodniczą Trzy Stawy.

Na początku ścieżki spotkaliśmy na polach pliszki żółte, trznadle oraz gąsiorki. Na dalszym odcinku ścieżki spotkałem również trznadle i gąsiorki, a ponadto dudka, zięby, dzięcioła zielonego oraz potrzeszcza. Wreszcie dotarliśmy do końca ścieżki. Od razu kiedy dochodziliśmy do końca mój tata spostrzegł stado żurawi liczące kilkaset osobników. Nad stawem latały rybitwy rzeczne i pływały bliżej niezidentyfikowane ptaki gdyż wieża obserwacyjna się sypała i nie można było na nią wejść. Kiedy zbieraliśmy się do powrotu naszą uwagę przykuł jeszcze błotniak stawowy polujący na łące. W czasie powrotu spotkałem jeszcze bociana czarnego, myszołowa, krzyżówki, pliszki siwe i inne gatunki które już wcześniej wiedziałem. Na miejscu naszego startu do ścieżki Trzy Stawy spotkałem jeszcze kapturkę oraz perkozka.

Jak dla mnie wycieczka była udana. Spotkałem dwa nowe gatunki  i takie co już widziałem ale też przyjemne w obserwowaniu. No i udało mi się zrobić zdjęcie zimorodkowi.

Antek  

 
 
Komentarze ( 2 )
 
 
Ptaszyna
łabędź
punkty: 8483
* * * * * *
 
dodano: 2020-06-14 11:50
Mieć taki rezerwat w pobliżu to marzenie :) Gratuluję obserwacji! 
 
 
Antek_G
żuraw
punkty: 3046
* * * *
 
dodano: 2020-06-14 19:12
Dziękuję! Ale z czego ja widzę ty też mieszkasz w ciekawych okolicach. Jeżeli jeszcze nie wiesz to w Warszawie obserwuje się orlicę. 
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Hełmiatka
Czeczotka
Wąsatka
Mysikrólik
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP