Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Pośród ptaków
 
Poleć znajomemu
Drukuj
W krainie ptaków
 
 
~ Antek_G    |    dodano: 2020-06-01 15:55

Jedna z  moich pierwszych wycieczek w tym roku na ścieżkę przyrodniczą „W krainie ptaków” na stawach Milickich była udana. Udało mi się zaobserwować 32 gatunki w tym 3 nowe w tym roku i 2 nowe w życiu.

Moja wycieczka zaczęła się przy miejscowości Stawno skąd wyruszyłem na staw Stawno. Na stawach pływały perkozy dwuczube, łabędzie nieme, krzyżówki, gęgawy, łyski oraz bernikla białolica którą odkryłem dopiero na zdjęciach. Nad stawami latały śmieszki, bielik i rybitwy czarna i białowąse. Na stawy przyleciały gągoły. Nara na stawy nadleciał bocian czarny. Był całkiem blisko niestety pod słońce. Na drzewach kormoranów jak zwykle kormorany. A oprócz nich parę czapli siwych. Po sąsiednich stawach pływały głowienki. Przed postojem zobaczyliśmy krzyżówkę z jej puchatymi młodymi. Po postoju udaliśmy się na staw Gadzinowy Duży. By się do niego dostać musieliśmy przejść przez niewielką wioskę w której były piegże, kulczyki, dymówki oraz potrzeszcze. Na Gadzinowym Dużym były czernice, głowienki oraz perkozek. Kiedy przechodziłem przez wieś Dyminy widziałem rybitwy białowąse, rokitniczkę ora brzegówki. Później nie było już żadnych gatunków które warto nadmienić. Noo.. może oprócz zimorodka, rybitw białowąsych i żurawi.

To była udana wycieczka. Mam nadzieje że jeszcze kiedyś odwiedzę to miejsce.

P.S. A może w weekend na cyraneczkę karolińską, i płatkonogi płasko- i szydło- dziobe.

 

 

 
 
Komentarze ( 1 )
 
 
Ptaszyna
łabędź
punkty: 8483
* * * * * *
 
dodano: 2020-06-14 11:42
Przyjemne obserwacje, szczególnie ta berka :) 
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Hełmiatka
Czeczotka
Wąsatka
Mysikrólik
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP