Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Pluszczowe Opowieści
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Obserwacja z perspektywy przeciętnego Pluszcza
 
 
~ pluszcz    |    dodano: 2017-04-09 19:49

PLUSZCZ

            Przyleciałem na swoje ulubione żerowisko, a tam… Ludź! Siedzi sobie za krzakami i myśli, że go nie widzę. Bezczelność. Trudno, trzeba znosić takie cierpienia raz w tygodniu, kiedy ludź ruszy się z tego swojego kamiennego gniazda. Muszę pocierpieć chwilę, bo nie będzie chyba tu siedzieć całą wieczność. Zdenerwowany zacząłem przeskakiwać z kamienia na kamień. No bo czyj to jest niby teren?! Ptak sobie buduje gniazdo w spokoju któryś już rok i przyłazi sobie taki ludź i włazi na posesję!

            Spokojnie, w końcu sobie pójdzie… No nic, zgłodniałem. Wypadałoby coś przekąsić. Chwila moment… Co on wyrabia?! Celuje we mnie jakąś olbrzymią lufą! I jeszcze coś tam pstryka! O nie tego już za wiele… odlatuję! Mam dość takiego… takiego chamstwa! Ja jestem przecież pod ochroną!

LUDŹ

                        Tak, nareszcie przyleciał! Dobrze, że jestem tak blisko, zaraz obok gniazdka! Będą świetne ujęcia. Mam nadzieję, że się nie spłoszy, bo… Odleciał?! Tak szybko?! Przynajmniej obejrzę pisklaki…

KOMENTARZ

            Tak naprawdę, ten post poniekąd zabawny apeluje, aby w czasie okresu lęgowego nie naruszać spokoju ptaków. Tyczy się to nie tylko pluszczy, ale wszystkich gatunków. Pamiętajmy, że ptaki mogą porzucić pisklęta dotykane przez człowieka, co w przypadku zagrożonych wyginięciem gatunków może mieć katastrofalne skutki!

 

pluszcz

 
 
Komentarze ( 3 )
 
 
puchacz235
łabędź
punkty: 10447
* * * * * *
 
dodano: 2017-04-10 13:04
Pouczający wpis. :)
 
 
Ptaszyna
łabędź
punkty: 8483
* * * * * *
 
dodano: 2017-04-16 05:24
Ptaki nie porzucają piskląt po dotknięciu przez człowieka. Ale niepokojone, szczególnie na początku lęgów, mogą opuścić gniazdo. Zawsze należy to uszanować - nie prowokować niepotrzebnego stresu, prowadząc obserwacje z bezpiecznej odległości.
 
 
czubatka22
kruk
punkty: 7615
* * * * *
 
dodano: 2017-04-16 14:51
Super pomysł na wpis:) Puchacz 235 ma rację:)

 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
Archiwum
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Cinclus ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP