Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Ptasi blog
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Ciekawe obserwacje
 
 
~ kowalik02    |    dodano: 2016-06-25 12:22

Witajcie!

Jakiś czas temu, po drodze do babci, wraz z rodzicami pojechaliśmy na prom nad Wisłą, lecz nie po to, by nim przedostać się na drugą stronę rzeki. Kilkaset metrów w dół Wisły jedną z największych w Polsce kolonii miały brzegówki. Jednak najpierw zauważyłem wzajemnie nawołujące się pliszki żółte, i to nie tylko jedną parę, lecz co najmniej trzy. Zauważyłem, że ich przysmakiem jest kobylak - zwany pospolicie szczawiem końskim. Później zauważyłem kolonię - w skarpie było wiele wydrążonych korytarzy, nad wodą krążyła masa tych jaskółek. 117 gatunek! Zdjęcia mam niestety tylko dowodowe. Chwilę później mój tata usłyszał dziwonię, niestety nie udało się jej wypatrzeć. Jednak na wiślanej łasze dostrzegłem kolejne ciekawe gatunki - brodźca piskliwego i ganiające się sieweczki rzeczne. Wracając widziałem również pliszki siwe i gąsiorki. U babci nie miałem już takich ciekawych obserwacji (choć widziałem kulczyki, kwiczoły, gąsiorki), tak czy siak, obserwacje tego dnia miałem bardzo udane :-)

 
 
Komentarze ( 2 )
 
 
puchacz33
żuraw
punkty: 3269
* * * *
 
dodano: 2016-06-25 13:10
Fajna obserwacja :)
 
 
ptaszek
jaskółka
punkty: 1298
* * *
 
dodano: 2016-06-25 21:23
Super obserwacja :-)
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Bogatka
Kowalik
Szczygły ...
Gąsiorki
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP