Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Zimowe Ptakoliczenie
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Czeczotki
 
 
~ akogut    |    dodano: 2017-04-24 22:21
   Przez ostatnie tygodnie, obserwuję na modrzewiach przed moimi oknami żerujące dwie parki czeczotek, muszą mieć gniazdo w okolicy.
"Czeczotka to nasz sztandarowy sudecki gatunek. Dawniej lęgowa tylko w wyższych partiach Sudetów, obecnie coraz liczniejsza nawet w niższych partiach gór, gdzie jest gatunkiem synantropijnym, związanym z zielenią we wsiach i w miastach. Coraz liczniejsze populacje spotkamy w Szklarskiej Porębie, Karpaczu, Kowarach, Kamiennej Górze, Lubawce, Boguszowie-Gorcach, Wałbrzychu, czy Kłodzku. W ostatnich latach lęgowe pary zaczęły zasiedlać także bardziej nizinne stanowiska i pojawiły się w tak mało górskich miejscach, jak Świebodzice i Dzierżoniów. Zatem bądźcie czujni, bo czeczotki mogą być wszędzie i nigdy nie wiecie, kiedy usłyszycie charakterystyczne "cze, cze cze"." 
tekst: Piotr Wasiak - S T P 
 
 
Komentarze ( 0 )
 
Ten dokument nie był jeszcze komentowany
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
Archiwum
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Życzenia
Życzenia ...
Zielonos ...
Taki ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP