Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
WIDOK Z MOJEGO OKNA...
 
Poleć znajomemu
Drukuj
ZIMOWE DOKARMIANIE :)
 
 
~ MARCELKA    |    dodano: 2013-03-23 10:36
Postanowiłam zakończyć zimowe dokarmianie :) Wysypałam na parapet resztę ziarna i torebkę słonecznika. Długo nie było na parapecie żadnego ptaszka. Aż nagle przyleciał czyż. Potem drugi i trzeci. w pewnym momencie było ich około 15 sztuk. Potem dołączyły do nich dzwońce. Takie wielkie się wydawały przy czyżach. I przyleciała też sikorka sosnówka. Gdy myślałam, że to już koniec niespodzianek na parapet przyleciał grubodziób. Patrzył się na mnie i maminkę, pozował do telefonu. Ale miał piękny niebieski dziób. A no koniec przyleciała para szczygłów. Jaka byłam szczęśliwa, bo zawsze chciałam zobaczyć te ptaszki. Tłok na parapecie był jak nigdy dotąd.   Dziś pusto na parapecie, pewnie poleciały szukać karmy gdzie indziej :) foto robiłam telefonem, jak mi się uda to zamieszczę :) Pozdrawiam Was wiosennie :)

 
 
Komentarze ( 3 )
 
 
pawica
kruk
punkty: 5220
* * * * *
 
dodano: 2013-03-23 20:40
No, no, gratuluje czyży, dzwońców, ale przede wszystkim grubodzioba i szczygłów!
 
 
szlamnik
moderator
 
dodano: 2013-03-29 12:53
Szkoda, że już skończyłaś. Ostatnie dni są dla ptaków wyjątkowo ciężkie - naturalny pokarm już w większości wyjedzony, a warunki nadal trudne. Może jednak spróbujesz dokarmianie kontynuować? Przy takiej pogodzie szanse na ciekawe obserwacje zdecydowanie rosną - u mnie na przykład szczygły i czubatka pojawiły się przy karmniku pierwszy raz od siedmiu lat.
 
 
dudek55
wróbel
punkty: 309
* *
 
dodano: 2013-04-03 18:03
WOW !! Chciałabym zobaczyć wszystkie te gatunki (a szczególnie grubodzioba)
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
Archiwum
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP