Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Moje przygody z ptakami
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Zbiornik Turawski
 
 
~ miliczfan    |    dodano: 2016-08-04 19:23
Cześć,
Pojechałem dzisiaj nad zbiornik Turawski,kiedy dowiedziałem się  o przebywającym tam kormoranie małym oraz o tym że jest regularne miejsce migracyjne rybołowów,a akurat teraz jest dobry okres na ich obserwacje,to wiedziałem że muszę pojawić się tam w najbliższym czasie.
Najpierw pojechaliśmy na wał w południowej części zbiornika,to tam widziano ostatnio pigmeja.Gdy weszliśmy na wał na początku nie dostrzegliśmy nic ciekawego,jednak gdy szliśmy w stronę przepompowni robiło się coraz ciekawiej,w pewnym miejscu z którego było widac bardzo dużo suchych drzew postanowiliśmy się zatrzymać.gdy się rozsiedliśmy ujrzeliśmy stado dziewięciu żurawi,nieoznaczone stadko brodźców, kilkanaście kszyków oraz 3 kuliki wielkie.Nagle dostrzegam ciemny kształt na palu, po chwili mogę nacieszyć się już w pełni KORMORANEM MAŁYM.Oczywiście było mnóstwo łysek i wszelkich ptasich pospoliciaków.Podszedłem żeby trochę pofocić kormorana małego ze statywu i wtedy następuje wielki gwar wśród ptaków,okazuje się że za granicy lasów wyleciały 3 drapole,po rzucie oka przez lornetkę oznaczyłem ptaki na 2 RYBOŁOWY i jednego bielika.Polowały na ryby co chwilę pikując  i zawiasając w powietrzu,bielik z kolei poleciał dalej.Po chwili okazało się że jeden ptak leciał w naszą stronę i miał rybę w szponach!Niestety nie zdążyłem zmniejszyć ogniskowej,byłem zaskoczony i siedziałem na krześle co utrudniało zrobienie dobrej foty lecącemu ptakowi,przeleciał prawie nad nami ok. 50 m od nas,coś tam mu pstryknąłem,ale efekt nie był taki na jaki oczekiwałem.Potem napatrzyliśmy się jeszcze na pigmeja który wysuszył już skrzydła i polował sobie na tafli wody.I skierowaliśmy się w stronę Ujścia Małej Panwi.Tam zaobserwowaliśmy3czaple białe,błotniaka stawowego oraz kilka czapli siwych,jednym słowem:bez rewelacji.Potem skierowaliśmy się do domu i zakończyliśmy pełną wrażeń połowę dnia.
        Pozdrawiam,Maks
 
 
Komentarze ( 1 )
 
 
akogut
moderator
 
dodano: 2016-08-06 15:09
Bardzo udany wyjazd.
Kormorany małe obserwowałam na Jeziorze Szkoderskim   (Czarnogóra).
Rybołowy trafiają się nawet nad Bukówką :) 
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Czeczotka
Czeczotk ...
biegus ...
Karkonos ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP