Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Ptaki - obywatele chmur i lasów
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Relacja z pobytu na Pogórzu Kaczawskim
 
 
~ janekm    |    dodano: 2013-02-05 17:03    |    ostatnia zmiana: 2013-02-05 17:05
 Witam . Pół godziny temu wróciłem z mojej podróży ,, przyrodniczo - historyczno - rekreacyjnej ,, . Zaobserwowałem sporo gatunków ptaków . Są to : dzięcioł czarny , kos , raniuszek , bogatka , modraszka , wróbel , mazurek , kowalik , myszołów , łabędź niemy , czapla , krzyżówka , mewa ( prawd. pospolita ) , sierpówka , kruk i gołąb miejski . Razem 16 gatunków ptaków .
 Na początku pojechałem na Wilczą górę . Tam zobaczyłem połowę dzisiejszego ptako-oglądania . Jest tam kopalnia bazaltu i się rezerwat przyrody . Potem pojechałem na skansen górniczo hutniczy niedaleko tego miejsca . Znajduję się on w Parku krajobrazowym Chełmy . Na końcu pojechałem do ruin zamku w Rokitnicy ( tam obserwowałem parę pięknych kowalików robiących zapasy ) . Zbudowany przez Henryka Brodatego , należy do najstarszych murowanych w Polsce . Zburzony w 1451 r. z powodu rycerzy-rabusi . Mieszczanie okoliczni mając dość ich napadów napadli na zamek ( który wcześniej zajęli bandyci ) i zdobyli go , równocześnie go niszcząc . Ale dość historii :)

 
 
Komentarze ( 1 )
 
 
akogut
moderator
 
dodano: 2013-02-05 20:22
Pisałeś to chyba na jednym wdechu:)
Znam dobrze Pogórze Kaczawskie, piękne tereny.
Mewa pospolita? Obecnie używana nazwa to mewa siwa.
Nie tak dawno dyskutowaliśmy na forum:)
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP