
Aktualności
Świat ptaków
Pomóż ptakom
ABC obserwatora
Akcja dla Ciebie!
Klub Raniuszka
Wstąp do OTOP
Partnerzy
Konkurs plastyczny "Ptasie migracje"

Europejskie Dni Ptaków to święto ptaków migrujacych. Co roku odbywa się w pierwszą sobotę i niedzielę października. W tym roku 1-2 października.
Koordynatorem ptasiego święta w Polsce jest Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP). Pasjonaci ptaków z całej Europy spotykają się na wspólnych wycieczkach w parkach, lasach, na łąkach, by wspólnie podziwiać wielki spektakl przyrody, jakim jest jesienna ptasia migracja. Podczas wycieczek i obserwacji indywidualnych obserwujemy i liczymy wszystkie zauważone gatunki. Notatki robimy na specjalnym formularzu, który można pobrać ze strony internetowej OTOP.
Zapraszam wszystkich nauczycieli i uczniów do udziału w Europejskich Dniach Ptaków. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie: www.otop.org.pl.
Osoby zainteresowane jesiennymi obserwacjami, a dodatkowo obdarzone talentem plastycznym, mogą wziąć udział w konkursie. Wystarczy namalować ptaki odlatujące z Polski jesienią. Prace plastyczne mogą przedstawiać jesienny krajobraz z migrującymi ptakami, ale również może to być ciekawie przedstawiony portret ptaka lub ptaków odlatujących do ciepłych krajów. Gwiazdą tegorocznych Europejskich Dni Ptaków jest raniuszek – symbol OTOP. Może ktoś pokusi się, aby namalować tego uroczego ptaszka. Inwencję twórczą pozostawiam Wam.
Zachęcam też nauczycieli do realizacji programu edukacyjnego OTOP „Przyroda wokół nas – Ptaki”, z którego od wielu lat korzystam i uważam, że jest wart polecenia.
Wyniki konkursu "Ptasie migracje" ukażą się na stronie Szkoły Podstawowej Nr 14 (www.sp14.gda.pl) oraz na naszym portalu 3 grudnia 2011r.
Zdzisława Głowienka
nauczyciel nauczania początkowego SP14 w Gdańsku
nauczyciel nauczania początkowego SP14 w Gdańsku
Komentarze ( 10 )
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Musisz uaktualnić Flash Player'a
Opis prac na odwrocie:
- imię i nazwisko autora, klasa
- adres, telefon, e-mail szkoły, domu kultury, klubu lub innej placówki zgłaszającej pracę (może być pieczątka instytucji z czytelnym adresem)
- imię i nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem którego została wykonana praca.
Regulaminu raczej nie da się przeskoczyć :) Ale jeszcze zapytam organizatora.
Spróbuj zainteresować nauczyciela przyrody - konkursem i przy okazji Dniami Ptaków. Może okaże się to dla niego interesujące.
„Mam pytanie. W regulaminie pisze o wykonaniu pracy pod kierownictwem nauczyciela itp. Wie ktoś może czy to jest konieczne? Nie wystarczy na przykład podpis/zgoda rodziców? U nasz w szkole nie mam plastyki i nie chciałabym szukać jakiegoś nauczyciela (zresztą trudno by go było znaleźć by poświęcił mi czas na moje wymysły). Bardzo proszę od odpowiedź:)”
Życzę powodzenia :)
Mam w szkole biologię, ale nie wiem czy pani byłaby przychylna.
„Mam w szkole biologię, ale nie wiem czy pani byłaby przychylna.”
„Aha jeszcze chciałabym się upewnić : tylko imię, nazwisko, adres, telefon czy coś jeszcze? (np. wiek) Przepraszam za moją ciekawość ale wolę być pewna :)”
,,Mam w szkole biologię”
Z tej wypowiedzi wnioskuję, że chodzisz do gimnazjum. A więc wynika z tego, że przez dwa lata musisz mieć przedmiot o nazwie ,, zajęcia artystyczne", a przez jeden rok ,, plastykę", zazwyczaj prowadzą go ci sami nauczyciele. Chyba, że w twojej szkole dyrektor dokonał jakichś zmian co do rozplanowania tych zajęć w ciągu 3 lat. Np. 1 rok plastyka i zajęcia artystyczne, a w drugim tylko zajęcia.
Po za tym, nauczyciel techniki też chętnie by się podjął patronatu.
„Czy te "dowolne techniki płaskie", to też mogą być zdjęcia? Przecież zdjęcia to też plastyka...”