Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzednie zdjęcie
 
Powrót do galerii
 
Następne zdjęcie
>
 
Trzciniak
Trzciniak
 
Ocena: 89%
Ilość ocen: 14
0%
89%
100%
Komentarze ( 11 )
 
 
wojti
kruk
punkty: 6462
* * * * *
 
dodano: 2013-09-22 09:31
Dziękuje za ocenę mojego zdjęcia ale chciałem zapytać osobę, która oceniła to zdjęcie na 4 co jej się tu nie podobało :), abym w przyszłości mógł uniknąć tego błędu.
 Z góry dziękuje za odpowiedź.
 
 
Venesuel
bielik
punkty: 24525
* * * * * * *
 
dodano: 2013-09-22 10:45
Błędem tego nazwać nie można, chodzi tu tylko o to, że zdjęcie jest nieco przygaszone i przydałby się silniejszy kontrast. Np. tło mogłoby być inne (chyba, że wokół nie było żadnej zieleni, tylko łąki (oczywiście, jeśli się nie mylę i łąki to są)). Z drugiej strony mogłam zdjęcia nie oceniać i po prostu skomentować jak ja bym tą fotografię zrobiła. Błąd więc tkwi głównie po mojej stronie, przepraszam więc... :)
 
 
wojti
kruk
punkty: 6462
* * * * *
 
dodano: 2013-09-22 11:02
Venesuel okej dziękuje za wyjaśnienie będę na to zwracał uwagę:)
 
 
bodziszek
bielik
punkty: 13320
* * * * * * *
 
dodano: 2013-09-22 12:23
Wojti - musisz chyba przywyknąć do tego, że czasem zdarzy się i bez powodu gorsza ocena... Ja już tu walczyłam kiedyś o to i nic nie wskórałam i jest to niewątpliwie ogromna wada tego portalu że każdy ocenia jak chce na podstawie sobie tylko wiadomych kryteriów... Np. Venesuel otrzymała przed chwilą jedynkę za piękne zdjęcie wrzosów, mnie również kilka dni temu ktoś postawił całą serię jedynek na wielu zdjęciach. Czasem zastanawiam się, czy w ogóle jest sens tutaj publikować zdjęcia. Wydaje mi się, że lepiej po prostu napisać pod zdjęciem, co się komu nie podoba (lub podoba).
 
 
bodziszek
bielik
punkty: 13320
* * * * * * *
 
dodano: 2013-09-22 12:42
A jeśli miałabym już coś napisać o tym zdjęciu - to mnie tło nie przeszkadza (fajnie koresponduje z upierzeniem ptaka). Natomiast nie przepadam za zdjęciami ptaków złapanych i uważam, że nie powinny być oceniane na równi ze zdjęciami ptaków na wolności.
 
 
wojti
kruk
punkty: 6462
* * * * *
 
dodano: 2013-09-22 13:22
bodziszek Dziękuje. Tak widziałem te 20% pod zdjęciem wrzosów Venesueli. Ocena na pewno niesprawiedliwa. Pod twoimi zdjęciami jeszcze tego nie zauważyłem.
Mam nadzieję, że nie będzie ci przeszkadzać jak dodam jeszcze trochę zdjęć z obozu. ;)
Nie da się sprawdzić kto oceniał zdjęcie prawda.?
 
 
bodziszek
bielik
punkty: 13320
* * * * * * *
 
dodano: 2013-09-22 14:42
wojti napisał:
 Mam nadzieję, że nie będzie ci przeszkadzać jak dodam jeszcze trochę zdjęć z obozu. ;)Nie da się sprawdzić kto oceniał zdjęcie prawda.?”
Nie, oczywiście że zdjęcia z obozu nie będą mi przeszkadzać i nie chciałam krytykować takich zdjęć - mam tylko na myśli to, że raczej powinny być traktowane jako dokumentacyjne i nie oceniane.

 
 
sowa
moderator
 
dodano: 2013-09-22 17:58
Rozumiem uwagi bodziszek. Zdjęcia z natury są po prostu trudniejsze, a ptak wygląda na nich ładniej. Takie zdjęcia z ręki, jak to powyżej, mają natomiast walor edukacyjny, ptakowi można się lepiej przyjrzeć. Takie zdjęcia u nas też pokazujemy, ale jest ich jednak mniej.
 
 
wojti
kruk
punkty: 6462
* * * * *
 
dodano: 2013-09-22 18:16
Oczywiście, że zdjęcia z terenu są trudniejsze do zrobienia. Zgadzam się z wami w 100%. Ale to zdjęcie jeśli ma być jako dokumentacja to chyba nie ma sensu go oceniać.
Ponieważ choć ostrość jest dosyć dobra to zgadzam się z bodziszek, Venesuel, sowa  nie musimy oceniać takich zdjęć ponieważ w ich zrobieniu nie ma żadnej trudności ponieważ ptaka trzyma się w ręce.

Mam nadzieję, że nikt nie jest na mnie zły ponieważ wytworzyła się taka niemiła atmosfera. :(
 
 
sowa
moderator
 
dodano: 2013-09-22 18:26
wojti napisał:
„...Mam nadzieję, że nikt nie jest na mnie zły ponieważ wytworzyła się taka niemiła atmosfera. :(”
Nie, nie! Nikt nie jest zły :) Wybacz, jeśli zbyt ostro wypowiedziane były uwagi.

A z ocenami zawsze mieliśmy kłopot. Czasami są one stawiane w sposób zupełnie nieuzasadniony - niskie całą serią. Nawet zdjęcia dokumentacyjne, które z zasady oceniane być nie powinny.
 
 
bodziszek
bielik
punkty: 13320
* * * * * * *
 
dodano: 2013-09-22 22:18
Wojti - miałam na myśli dokładnie to, o czym wyżej pisała Sowa. Proszę, nie odbieraj tych moich uwag źle... Wcale nie chciałam, aby brzmiały ostro - to po prostu moje zdanie na temat wszystkich zdjęć `z ręki`, jakie tu zamieszczamy. Pozdrawiam :)
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP