Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzednie zdjęcie
 
Powrót do galerii
 
Następne zdjęcie
>
 
Pustułka
Pustułka
 
Ocena: 87%
Ilość ocen: 3
0%
87%
100%
Komentarze ( 1 )
 
 
Aragorn
bielik
punkty: 18625
* * * * * * *
 
dodano: 2021-01-12 22:18
Całkiem przyjemne kolory na zdjęciu. Brąz liście dobrze współgra z pastelowymi barwami upierzenia pustułki. Brawo za uchwycenie błysku w oku, który jest tak istotny dla ptaków  o ciemnej tęczówce. Brak tego detalu wpływa bardzo negatywnie na zdjęcie, oczy wyglądają na "martwe", natomiast u gatunków z paskiem ocznym, maską lub o ciemnej głowie wręcz znikają.

Przejrzałem Twoją galerię. Popełniasz częsty błąd początkujących fotografików. Wiele zdjęć ma kadry centralne. Nie są one błędem, można przy ich pomocy uzyskać ciekawe efekty. Jednak u Ciebie pojawiają się bardzo często, nawet na zdjęciach nie wyglądających dzięki nim korzystnie, co pozwala przypuszczać, że nie słyszałeś o mocnych punktach obrazu. Zainteresuj się ty pojęciem. Łatwo je znaleźć przez google na różnych blogach traktujących o fotografii lub na YT. Jeżeli jest Ci znane i nie stosujesz ponieważ nie lubisz, w porządku. Każdy ma prawdo do tworzenia własnej wizji. Wówczas  cały drugi akapit komentarza jest do pominięcia i jedynie zachęcam do poeksperymentowania z kadrowaniem na mocne punkty.
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP