Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzednie zdjęcie
 
Powrót do galerii
 
Następne zdjęcie
>
 
Albinos
Albinos
 
Ocena: 100%
Ilość ocen: 3
0%
100%
100%
Komentarze ( 3 )
 
 
sowa
moderator
 
dodano: 2020-09-22 13:12
Albinizm jest dość rzadki u ptaków. W każdym bądź razie fajne zdjęcie pokazujące zmiany barwne upierzenia, spowodowane niedoborem pigmentu - melaniny, ale też innych barwników. Czasami są to zmiany genetyczne, a czasami zewnętrzne przyczyny - rozmaite choroby lub niedostatek pokarmów mogą spowodować zaburzenia w produkcji barwników.
 
 
Ptaszyna
łabędź
punkty: 8483
* * * * * *
 
dodano: 2020-09-24 19:10
Jak już zasugerowano wyżej, to ptak o niewątpliwie ciekawym upierzeniu, ale nie albinos :). Prawdziwy albinos miałby całkowicie białe upierzenie i czerwone oczy. 
 
 
sowa
moderator
 
dodano: 2020-09-29 14:25
Ptaszyna napisał:
„Prawdziwy albinos miałby całkowicie białe upierzenie i czerwone oczy. ”
Nie jest to takie jednoznaczne  :) Nie każdy albinos musi być od razu cały biały. Polecam teksty Adama Zbyryta, np. tu: http://forum.przyroda.org/topics2/barwne-aberracje-u-ptakow-vt16523.htm. Niemniej to co widzimy na zdjęciu, albinosem nie jest.
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP