OTOP Kolaż...
 
 
~ Kawka13    |    dodano: 2015-02-22 11:41
... czyli o pomyśle na wspólną zabawę.

Witajcie!

Jak już pisałam pod koliberkiem Flizi, mam pewien osobliwy pomysł. Otóż, skoro już pisaliśmy zbiorowo opowiadanie i wychodziło ciekawie i czasem nieprzewidywalnie, to czemu nie wykorzystać ostatnio panującej twórczej aury Juniora?

Więc, oto plan całości, wyjaśniony w postaci prostych pytań.

Co? Otóż, kolaż polega na zlepianiu najczęściej zdjęć tudzież innych dziwnych rzeczy ze sobą, tworząc jedną, w miarę spójną, całość. Zazwyczaj w kolażach jest jakiś element wspólny dla tych różnorodnych elementów. Może to być ta sama tematyka, ta sama gama barw (czyli na przykład wszystkie zdjęcia w zimnej, niebieskawej gamie), autor, lub kompozycja... Ogólnie, jest to dość szeroka i uniwersalna technika.

Jak? Każdy chętny, który miałby chęć i możliwość wzięcia udziału w zabawie, narysowałby jakiegoś ptaka (technika dowolna, z tym, że na początek proponuję czarno - białe, ołówkowe bądź cienkopisowe scenki, dla wyćwiczenia się w tym). Ptak mógłby być też w zabawnej, karykaturalnej wręcz formie, mógłby posiadać jakiś dymek czy dziwną "minę" - po zlepieniu z resztą może to wyglądać na prawdę zabawnie. Kiedy już ktoś podejmie decyzję o wzięciu udziału, rysuje takie coś i wysyła mailem do mnie ( mail to deviant.tigalioness@tlen.pl , można go też znaleźć w poprzednich wpisach na blogu). Najlepiej, żeby to był skan, albo chociaż dobrej jakości zdjęcie, bo inaczej ciężko będzie to ładnie potem wpasować ze sobą. I na razie proszę nie robić tła - wystarczy biała, czysta kartka (bez kratek czy linii!). Można też, jeśli ktoś ma warunki, zrobić to komputerowo, ale tło musi być nadal białe, i najlepiej, żeby to był na razie sam szkic albo sam kontur - proszę nie angażować w to spray'u z Painta, bo będzie przeszkadzał przy obróbce do sklejania całości.

Kiedy? Najlepiej w przeciągu najbliższych paru dni, bo mam ferie i próbny kolaż będzie pewnie wymagał trochę pracy i wolnego czasu.

No dobra, a co z autorami? Spokojna głowa. Sama przez jakiś czas się nad tym zastanawiałam, ale Mar_Lis upewnił mnie w przekonaniu, że będę to wstawiała do swojej galerii, ale z wyróżnionymi wszystkimi autorami w tytule; jeśli nazwy się nie zmieszczą albo po prostu dla upewnienia sytuacji, będę jeszcze w komentarzu dopisywała kto rysował co, żeby nie było wątpliwości, że nikt nie zamierza przywłaszczać sobie praw do czyichś prac. Pierwszym pomysłem były galerie publiczne, co nadal może wchodzić w grę, ale to może później, jeśli kolaże wypalą i będziemy mieć w tym jakąś wprawę. Wtedy zrobimy może kolaż tematyczny konkretnego gatunku, żeby tematyka pasowała do tematu galerii publicznej.


W razie jakichkolwiek pytań, proszę o kontakt na prywatną pocztę - niby temat ptasi, ale nie chcę zasypywać Juniora niepotrzebną dyskusją, bo pytania będą też dotyczyć zapewne technik i sposobu wykonania, więc już to trochę wykracza poza tematykę portalu. Jeszcze tak co do obrabiania Waszych prac - nie będę nic w nich zmieniać czy poprawiać, to oczywiste - będę jedynie "przeklejać" je na jedną płaszczyznę. Dlatego wolę na razie białe tła, żeby potem nie było problemów, szczególnie typu "dlaczego połowa mojej pracy została usunięta?". Sam kontur na białym, tak będzie najlepiej. Jeśli są pytania, na prywatną albo od razu na maila. Liczę na Waszą współpracę, bo to może na prawdę fajnie wyjść. Robiłam takie rzeczy nie raz na deviantArt i wychodziło super, a przy tym było dużo zabawy przy tworzeniu.

Pozdrawiam i czekam na zgłoszenia chętnych osób!

~Kawka