Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Jerzyki i inne ptaki :)
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Dziwna sprawa
 
 
~ zuziaJerzyk    |    dodano: 2010-02-22 17:00
Przypomniała mi się pewna zagadka, w zasadzie dość zaległa, ale gdy miało to miejsce, nie było mnie jeszcze w Klubie raniuszka. Otóż na początku maja, w nocy 04/05, w wiosce koło Wejherowa, pojawił się dziwny ptak. Doniosła mi o tym koleżanka. Nikt go nie wiział, ale wszystkich przeraził jego głośny krzyk, bardzo podobny do ludzkiego. Psy szczekały, gdy wydawał ten głos. W zeszłym roku też pojawił się jednorazowo, w podobnej porze. Podejrzewałam kulona, i mama mojej koleżanki (która słyszała ten głos), gdy odtworzyłam jej głos kulona, stwierdziła, że to mógł być ten. Mimo to nie jestem pewna.
 
 
Komentarze ( 6 )
 
 
Netta
puchacz
punkty: 47334
* * * * * * * *
 
dodano: 2010-02-22 18:28

Takie wątpliwości mi się nasuwają:

1. Jeśli nikt go nie widział, to skąd wiadomo, że to w ogóle był ptak?

2. Jeśli krzyk był bardzo podobny do ludzkiego, to dlaczego nie założyć, że to jakiś Homo sapiens darł się po nocy? Zwykle najlepsze są najprostsze wytłumaczenia.

 
 
Netta
puchacz
punkty: 47334
* * * * * * * *
 
dodano: 2010-02-22 18:29
Spojrzałam teraz na datę - może to ktoś kończył długi weekend majowy? ;PP
 
 
Accipiter
jaskółka
punkty: 1633
* * *
 
dodano: 2010-02-25 17:41
Właściwie z opisami, które są w ten sposób podane nie będzie 100% pewności, osoby które słabo znają się na ptakach, często mogą trochę przesadzić z opisem wyglądu, koloru i głosu ptaka/ów szczególnie jeśli czynniki te mocno zaskoczyły bądź zachwyciły obserwatora:)To jest naturalne.Przykład: Moja babcia powiedziała mi, że na podwórku zaobserwowała żółtego ptaszka, więc wyciągnąłem przewodnik Jonssona i babcia od razu wskazała na osetnika:)A na drugi dzień przyleciało stadko;)
 
 
Netta
puchacz
punkty: 47334
* * * * * * * *
 
dodano: 2010-02-25 19:56
Accipiter napisał: „od razu wskazała na osetnika:)A na drugi dzień przyleciało stadko;)”
Stadko czego, bo jak się domyślam, nie osetników? ;)
 
 
Netta
puchacz
punkty: 47334
* * * * * * * *
 
dodano: 2010-02-25 20:01

Tak, z tymi opisami jest różnie - ostatnio mój tata udzielał (wpierw telefonicznie) porady na temat znalezionego na śniegu ptaszka z pomarańczowym brzuszkiem i czarno-szarego z wierzchu. Okazało się, że był to samczyk gila :)

A z opisu zuziJerzyk wcale nie wynika, że głos wydawał jakikolwiek ptak...

PS Gil po napojeniu glukozą i odpoczynku w kartonie śmignął na wolność :D

 
 
Accipiter
jaskółka
punkty: 1633
* * *
 
dodano: 2010-02-25 21:16
Netta napisał:
„Accipiter napisał: „od razu wskazała na osetnika:)A na drugi dzień przyleciało stadko;)”Stadko czego, bo jak się domyślam, nie osetników? ;)”
Żółtych ptaszków;) Domniemywałem że były to trznadle ale to tylko tzw. ,,gdybanie'.Dlatego zamiast ,,gdybać' wolę wypatrywać:) Mogę dodać jeszcze jeden przykład zagnieżdżenia się jakiegoś ptaka na podwórku kolegi, z opisu miał ponoć zielony brzuch i żółty dziób.Byłem troszkę zdziwiony, a na końcu okazało się że ten egzotyczny ptaszek to szpak(od początku go podejrzewałem, tyle że połysk chyba za mocny;).Faktycznie z opisu nie wynikało, że musiał być to ptak, podałem tylko sytuacje które dotyczyły ewidentnie pierzastych istot.

 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
Archiwum
2010
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP