Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Ptasimi śladami
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Park
 
 
~ wilga02    |    dodano: 2015-03-25 18:36    |    ostatnia zmiana: 2015-03-25 18:59

Dziś była naprawdę piękna pogoda, więc znalazłam trochę czasu i wraz z Gośką i Julą wybrałam się do parku. One ćwiczyły kopanie kasztanów i uciekały przed wiewiórkami, a ja uganiałam się za dzięciołami. Ale odpoczątku:


Kiedy tylko weszłam do parku (a nie byłam dośc dawno, niestety, przez złą pogodę i naukę), pierwszym ptakiem, którego zobaczyłam, był kos. Na trawie latały szpaki, kawkigołębie miejskie i wrony siwe. Zrobiłam im parę zdjęć i udałam się nad jeziorko, gdzie jak zwykle były kaczki krzyżówki, śmieszki i jeden łabędź niemy.Ten koleżka nie pozwalał sobie jednak robić zdjęć, chował się przy brzegu w trzcinach.


Udało mi się też zobaczyć pełzacza ogrodowego. Na niego liczyłam :) Zrobiłam mu też parę fotek, jednak nie wyszły. Nie wiem czemu, ale zdjęcia pełzaczów nigdy mi nie wychodzą.


Dopiero niemal na drugim końcu jeziora pływały czernice. Wspaniale, były dwie samice i jakieś cztery samce. Może w tym roku uda im się założyć rodzinę? Bo jakoś chyba są tu co roku, ale nigdy nie widziałam żadnych młodych. Szkoda.


Prócz tego oczywiście dzięcioł duży. Zdjęć nie mam, bo chował się i nie udało się zrobić. Było też mnóstwo kowalikówkwiczołów, sójek i bogatek. Wszystko śpiewało, ćwiliło, piszczało i darło się na całego. Prawdziwa wiosna!


Szukałam dzięcioła czarnego - bez skutku. Za to widziałam w sumie chyba coś znacznie lepszego.

W ogóle się ich nie spodziewałam. Na początku usłyszałam donośne wołanie, charakterystyczne dla dzięciołów. Byłam jednak pewna, że to nie duże. Ruszyłam więc na poszukiwania. W pewnej chwili wyszłam zza zakrętu i spojrzałam w lewo - zaledwie parę metrów odemnie, na gałęzi, siedziała samica dzięcioła zielonego! W ogóle się nie bała, kiedy ja starałam się zachowywać jak najciszej i szybko robiłam jej zdjęcia. Uciekła jednak, a ja próbowałam ją śledzić. W końcu skończyło się na tym, że widziałam ganiające się, podlatujące i rokładające skrzydła trzy dzięcioły zielone naraz. Jeden samiec i dwie samiece, ale nawet nie wiem, czy nie było ich więcej, bo latały wszędzie. Niesamowite :) Naprawdę były mało płochliwe. No i oczywiście do chwila słyszałam ich głos godowy.


Do tego jeszcze mój pierwszy rudzik! Bardzo się ucieszyłam, kiedy okazało się, że to on, nigdy go nie widziałam.


Potem, jak już powoli wracałam, nagle tuż przedemną zobaczyłam dzięcioła. Widziałam go przez zaedwie ułamek sekundy, bo odleciał, ae wydawało mi się, że był czarno-biały i miał kreskowany brzuch/boki. Od razu skojarzył mi się z dzięciołem średnim. Tamten wydawał się dość mały, jednak niestety nie mogę go zaliczyć, bo na 100% nie jetem pewna co do gatunku. Potem nie udało mi się go już odnaleźć,


Ale i tak jestem bardzo zadowolona. Całkiem dobre, jak na mnie, zdjęcia dzięciołów zielonych i mój pierwszy rudzik. :)

Po zdjęcia zapraszam tu:

http://ptasieslady.blogspot.com/2015/03/park.html


Pozdrawiam, wilga02


P.S. Taa... Ciekawe, czy komuś będzie chciało się to czytać?

 
 
Komentarze ( 8 )
 
 
ostoja
bielik
punkty: 19628
* * * * * * *
 
dodano: 2015-03-25 19:15
Bardzo ciekawy wpis, wątpię, żeby komuś się nie chciało przeczytać tego wpisu. Obejrzane zdjęcia na blogu - nic dodać, nic ująć ;)
 
 
Mar_Lis
łabędź
punkty: 11364
* * * * * *
 
dodano: 2015-03-25 19:16
Gratuluję życiówek! Ja zielone dzięcioły widuję prawie codziennie, za to czarnego jeszcze nigdy... Aha, rudzika też widziałem tylko jeden raz, gratulacje!
 
 
Mar_Lis
łabędź
punkty: 11364
* * * * * *
 
dodano: 2015-03-25 19:22
Obejrzałem zdjęcia i... 
...załamałem się, jaki ja mam talent do fotografiki, bo prawie codziennie widuję zielone i moje najlepsze zdjęcie tego gatunku jest 10 razy brzydsze od Twoich! Aha, no i jeszcze zrobiłaś, Marto, świetne zdjęcie sójki! Żałuję, że nie mam konta na blogspocie tak jak ty, ostoja, Karmnik54 i wiele wiele innych osób z Juniora...
 
 
wilga02
łabędź
punkty: 10572
* * * * * *
 
dodano: 2015-03-25 20:13
Dziękuję. :) Życiówkę co prawda widziałam tylko jedną (rudzika), ale i tak dzięki, Mar_Lis. I Marku - to nie są super fotografie. Pierwszy raz udało mi się zrobić takie zdjęcia dzięciołów zielonych, poprzednie - a też dwa lata temu w wakacje widziałam je niemal codziennie - były naprawdę beznadziejne. Te z parku po prostu były mało płochliwe. Na pewno zrobisz jeszcze super zdjęcia ;)
A konto możesz założyć sobie na Google+. Jest darmowe, samo łączy się z Bloggerem. Możesz założyć bloga i komentować - chociaż to drugie możesz i bez rejestracji ;)
 
 
Lukasz
kruk
punkty: 7358
* * * * *
 
dodano: 2015-03-25 20:14
Super wpis i fajne zdjęcia! Gratuluję życiówek!
 
 
wilga02
łabędź
punkty: 10572
* * * * * *
 
dodano: 2015-03-25 20:21
Lukasz napisał: „Super wpis i fajne zdjęcia! Gratuluję życiówek!”
Dzięki ;) Chociaż życiówka tylko jedna - rudzik.
 
 
civetta257
pliszka
punkty: 176
*
 
dodano: 2015-03-25 20:30
Park to naprawdę wspaniałe miejsce na obserwację przyrody, w tym ptaków. Tobie udało się zaobserwować akurat nawet sporo, w tym dzięcioła. Ja dzięcioła widziałam tylko raz, niedaleko Woli Korytnickiej, a innym razem w P arku Łazienkowskim w Warszawie, na liczeniu ptaków, go zlokalizowałam, ale widać było jedynie jak odlatywał, a potem ukrył się w koronie dużego drzewa i już go nie zobaczyłam.
 
 
wilga02
łabędź
punkty: 10572
* * * * * *
 
dodano: 2015-03-25 20:34
Tak, zawsze w parku można spotkać coś nowego. ;) Na pewno dzięcioła jeszcze zobaczysz. A wiesz, jakiego widziałaś wtedy?
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Żołna ...
Gil
Czajka ...
Żuraw :)
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP