Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Ptasimi śladami
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Nad zbiornikiem Jeziorsko
 
 
~ wilga02    |    dodano: 2014-05-02 13:36    |    ostatnia zmiana: 2014-05-02 13:49

Hej!

Wczoraj wybrałam się z tatą, siostrą i ciocią na zbiornik Jeziorsko. Jechaliśmy około godzinę. Co chwila mijaliśmy bocianie gniazda, w których siedziały lub stały bociany białe.

Najpierw pojechaliśmy na tamę i most na Warcie. I tu o mało nie straciłam głowy. Ile rybitw, mew i kormoranów! Widziałam moje pierwsze w życiu kormorany (moja 1 życiówka tego dnia), mewy siodłate i śmieszki. Udało mi się wypatrzeć rzadsze gatunki takie jak: rybitwy czarne (2 życiówka) i mewy małe (3 życiówka)! Widziałam też jakieś rybitwy (na pewno moje pierwsze, więc 4 życiówka), ale nie wiem jakie. Oczywiście były też zięby, szpaki i dzwońce.

Na niewielkim stawiku obok tamy widziałam trzciniaka i czernice. Nad głową śmignęła mi też kukułka (5 życiówka) oraz wilga. Słyszałam też słowika szarego. Z tamy widziałam łyski i chyba perkoza dwuczubego (6 życiówka), oraz wielką kolonię kormoranów.

Potem pojechaliśmy wzdłuż brzegu zbiornika. Zatrzymaliśmy się i odpoczęliśmy (bo chodziliśmy przy tamie dość długo). Po małym spacerku, w którym towarzyszyła nam pliszka siwa pojechaliśmy dalej.

Zatrzymaliśmy się na stawach w Pęczniewie. Były tam łabędzie nieme i moje pierwsze głowienki (7 życiówka). Widziałam też pliszkę żółtą, a na drugim brzegu stawu dojrzałam czaple białe (moja 8 życiówka tego dnia)! Rybołowa niestety nie udało mi się zobaczyć. Ale i tak widziałam dużo, bo 21 gatunków! W tym 8 widziałam po raz pierwszy.

Zdjęcia częściowo już wstawiłam. To głównie te, w którym proszę o pomoc w oznaczeniu gatunku.

Muszę się tam wybrać też późnym latem na cofkę, gdzie wtedy poziom wody spada i przyciąga różne ptaki siewkowate. A z tych to widziałam tylko czajkę. :(

Pa! Pozdrawiam!

 
 
Komentarze ( 3 )
 
 
rybaczek46
kruk
punkty: 5640
* * * * *
 
dodano: 2014-05-02 17:00
Bardzo udana wyprawa. Zazdroszczę Ci mewy małej, wilgi i rybitwy czarnej, nigdy ich nie widziałam. Gratuluje życiówek!
 
 
wilga02
łabędź
punkty: 10572
* * * * * *
 
dodano: 2014-05-03 14:41
Dzięki ;)
 
 
wegusik
jaskółka
punkty: 1151
* * *
 
dodano: 2014-05-04 21:55
Bardzo ciekawa wyprawa.
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Żołna ...
Gil
Czajka ...
Żuraw :)
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP