Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Ptasimi śladami
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Spacer po lesie
 
 
~ wilga02    |    dodano: 2014-03-29 16:10    |    ostatnia zmiana: 2014-03-29 19:13

Cześć!

 

Właśnie wróciłam z wyprawy do lasu.

Nareszcie jakaś odmiana od tych ulicznych zgiełków! Znacie to uczucie? Wyjeżdżacie z ulicy pełnej aut i jedziecie pod las. Nawet ulica znajdująca się pod lasem była super: ul. Czapli.

 

Na początek przywitała nas (mnie, moją młodszą siostrę i tatę) sójka. Jednak szybko zniknęła nam z oczu. Poszliśmy więc dalej leśną ścieżką usianą liśćmi. Długo nic nie widzieliśmy. Jedynie przez cały czas towarzyszył nam śpiew zięby i sikor. Co jakiś czas odzywał się dzięcioł duży powodując, że zawsze się zatrzymywaliśmy ;) 

 

W pewnej chwili las stał się bardziej iglasty i zielony. Ptaków też przybyło. Kowalik przemknął mi przed oczami. Nieudane zdjęcie. Rozmazane. Nic dziwnego, pokazał się tylko na trzy sekundy. 

Potem coś większego. Białe czarne, dziobate. Dzięcioł duży. Szkoda, że nie średni... Kolejny na drzewie obok, dziobie szyszkę. Jej kawałki spadały na ziemię, przez co łatwo było zlokalizować dzięcioła. :) Był jednak dość wysoko, a długo patrzeć w górę nie można, bo nie wygodnie.

Więc idziemy dalej. Znowu przerwa w ptakach. Jedynie zięba się pokazała. I sójka. Ale za to prawdziwa cisza. Zero samochodów, zero ulic, zero hałasu. Jedynie ptasi śpiew delikatnie roznosił się po lesie...

 

Co chwila mijaliśmy dziuplę. Całe szczęście nie było w nich nietoperzy. W parku niedaleko mnie, w jednej dziupli codziennie można spotkać takiego stworka ze skrzydłami. Ostatnio siedział nawet obok niej do góry nogami... Brrrrrrr!

 

Idziemy i idziemy, ale nadal nic nie widzimy. Prócz sikorek. Ale je to można spotkać nawet przed moim blokiem. Jest! Nareszcie coś! Pełzacz śmigną po korze drzewa. Pytanie tylko, jaki? Leśny, bo spotkamy w lesie? Można tak określić gatunek pełzacza? Jak leśny, to mój pierwszy, jak ogrodowy to nie. ;)

Ogrodowe widzę na co dzień, chodząc do szkoły. Spryciarze chyba mają gniazdko w szparze obok rynny, jak rok temu. :)

 

Wracając widzieliśmy jeszcze jednego dzięcioła. Pewnie znowu duży, ale nie mam pewności, bo był na samym szczycie drzewa i tak się usadowił, żeby go nie można było dojrzeć. Niestety.

Cały czas umilał nam drogę kos, naśladując głos wilgi. Przypomina się lato ;D

Przy jeziorku oczywiście krzyżówki. Ale i dwie pliszki siwe na brzegu. Jakaś odmiana. Potem to już było blisko do samochodu. Ze 2-3 godzinki chodziliśmy. Jednak warto było. :) Znalazłam pióro sójki i to niebieskie lusterko. Jest bardzo ładne, w prążki.  :)

 

Pozdrawiam

 
 
Komentarze ( 2 )
 
 
janek18
żuraw
punkty: 3423
* * * *
 
dodano: 2014-04-01 19:03
Też lubię chodzić do lasu, można tam się uspokoić i wyciszyć.
 
 
lilissa1
pliszka
punkty: 191
*
 
dodano: 2014-04-12 17:40
Choć mieszkam na wsi , to nie mam blisko żadnego porządnego lasy . Tylko jakieś lasy w którym było tylko 50 max. drzew , albo pola . Jednak kiedy jestem u mojej przyjaciółki , to prawie zawsze zaliczmy wyprawę do lasu ;).
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Żołna ...
Gil
Czajka ...
Żuraw :)
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP