Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Ptasimi śladami
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Ferie
 
 
~ wilga02    |    dodano: 2014-02-01 22:20    |    ostatnia zmiana: 2014-02-01 22:37
Cześć! 
Ten wpis piszę w jeden z ostatnich dni ukochanych ferii... W poniedziałek znowu będzie trzeba leźć do szkoły i jak zwykle nie będę miała czasu na obserwacje ptaków... Czekam niecierpliwie na wiosnę i lato, gdy będzie więcej ptaków i pojadę na wieś, gdzie co roku łapię jakieś nowe gatunki. 
Jak spędziliście ferie? Ja byłam u babci prawie całe dwa tygodnie. Codziennie wychodziłam przed blok z aparatem i szukałam czegokolwiek. Było to nawet całkiem proste... Ciągle po drzewach skakały sikory, wróble, kosy, kwiczoły, kawki i gawrony... Niby nic ciekawego, ale nawet takie gatunki cieszą oko. :)
Zrobiłam dla ptaszków takie nasionka w łuszczu i powiesiłam na drzewie przed domem mojej babci. Nie wiem, co było nie tak. Czy sikorki, dla których specjalnie to powiesiłam, nie zauważyły jedzenia? Nic nie zostało skubnięte... :(
Widziałam też kosa z białą czapeczką i krawacikiem! Myślałam, że to śnieg... Ale tyle razy ten ptak wyrabiał niesamowite akrobacje na gałęziach i w locie, a białe dodatki pozostawały na piórach. Niemal codziennie go obserwowałam na jego ulubionej jarzębinie, jak skubie owoce. Zdjęcia już wstawiłam i lada chwila pokarzą się w galerii. Nie są one jednak jakieś piękne, bo akurat ten kos musiał być najbardziej płochliwy ze wszystkich...!
Pozdrawiam!
wilga02
:)
 
 
Komentarze ( 1 )
 
 
sowa
moderator
 
dodano: 2014-02-02 11:37
Zdjęcie nietypowo ubarwionego kosa jest już w galerii. Ładnie udokumentowany przypadek leucyzmu u ptaków :) To nie takie rzadkie. Wynika z niedoboru barwnika w piórach.
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Żołna ...
Gil
Czajka ...
Żuraw :)
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP