Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Ptaki w swoim środowisku
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Śnieg w sumie pierwszy
 
 
~ wik182    |    dodano: 2011-12-07 14:52
Wczoraj wieczorem w Zamościu spadł śnieg. A było go dużo więcej niż podczas tylko zimowych przebłysków. Chociaż stopniał już dzisiaj, gdy słońce mocniej świeciło, to sygnał, aby rozpocząć zimowe dokarmianie.
Sami wiecie, jak jest z rodzicami... ;) Bez ich pomocy nie zrobiłabym karmnika, ale oni ciągle przekładają to z dnia na dzień. W końcu nie zrobię karmnika wcale - kupię go w niedzielę na giełdzie i od razu po ustawieniu na trawniku zacznę sypać ziarno.
Jak z ptasimi obserwacjami przez ostatnie dni?
Na otwartych terenach świeci pustkami. Tylko gawrony czasami przylecą na pola aby żerować. Sikory i wróble wolą przebywać w zabudowanych miejscach - tak wracając ze szkoły i przechodząc obok bloków, widzę jak aż się od nich roi. W czasie lekcji czasami obserwuję, jak bogatki wesoło przeskakują po balkonach a nawet przez długi czas trwają, uczepione pazurkami chropowatej ściany bloku. A że balkonów jest dużo - to i karmników jest dużo i nie trudno o pokarm. Sikory i wróble pozują, jakby same prosiły się o zrobienie zdjęcia, a ja serdecznie żałuję że nie wzięłam aparatu... 
Mam nadzieję, że zimą ptaki jednak chętnie odwiedzać będą mój karmnik, mimo że domków jest obok mojego niedużo. 
 
 
Komentarze ( 1 )
 
 
DoXxil
kruk
punkty: 5752
* * * * *
 
dodano: 2011-12-08 14:13
Życzę więc, aby Twój karmnik nie świecił pustkami :)
Co do śniegu-u mnie go jeszcze nie ma...tylko deszcze pada.
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
A jak ...
Sierpówk ...
Tutaj ...
Gołębie ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP