Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Ptasie dni
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Wszystko sie ruszyło
 
 
~ szekespekes    |    dodano: 2009-03-28 15:17

Jeszcze wczoraj gdzie niegdzie leżał śnieg było chłodno, szaro i ponuro. Od czasu do czasu słychać wprawdzie było radosne trele mazurków i sikor, ale tylko one przypominały o kalendarzowej wiośnie. Wielka zmiana zaszła dzisiejszej nocy. Ulewny deszcz zmył resztki śniegu z pod którego nieśmiało jeszcze ale z wielką chęcią powitania nowej pory zaczęły przebijać przebiśniegi i krokusy. Na  porannym niebie zaroiło się od migrantów na początku kilka mniejszych i większych kluczy gęsi i żurawi, następnie pojedynczo lub niewielkimi grupami przemykały czajki. W lokalnym miejskim parku około 11 zrobiło się dość cicho gawrony i kawki zaprzestały swej krzątaniny dlaczego? . wystarczyło tylko podnieść wzrok ku gurze nad parkiem krążył olbrzymi drapieżnik to bielik, który obserwowany jest już od tygodnia w okolicy. Zwieńczeniem sobotniego przedpołudnia była pierwsza tego roku obserwacja bocianów. Początkowo zauważyłam 3 osobniki jednak w ciągu niespełna godziny prac porządkowych w ogrodzie widziałam zarówno pojedyncze egzemplarze jaki 8 i 13 osobnikowe grupy. To była obfitująca w obserwacje sobota.

 
 
Komentarze ( 1 )
 
 
Aragorn
bielik
punkty: 18613
* * * * * * *
 
dodano: 2009-04-02 18:49
Bardzo obfita szczególnie w ptaki, tylko pozazdrościć :)
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
I .... łyk
Pracuje.....
Wpadłam ...
Zamyślona
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP