Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
wszystko co kocham
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Maleństwo
 
 
~ sokole_oko    |    dodano: 2012-05-28 16:54    |    ostatnia zmiana: 2012-05-28 17:05
Mam taki problem : otóż przyniesiono mi małego czyża albo dzwońca , ma już tam jakieś drobne piórka , trochę podskakuje ale to na prawdę maleństwo . Oczywiście zabrano go z lasu  tak z dobrej woli..., ludzie nadal nie wiedzą ,że podlotów się nie zabiera ... Ale cóż ...znaleźli go wczoraj po południu , podobno próbowali go karmić jakimiś ziarenkami . Wiem ,że powinnam go zawieść do jakiegoś azylu , ale najbliższe miejsce , które mi przychodzi na myśl to zoo w Bydgoszczy ( Myślęcinku ) a ono jest jakieś 35 km od mojego miasteczka ,nawet nie wiem czy by się nim zajęli , a moi rodzice twierdzą ,że to tylko jeden mały ptaszek i nie warto nim sobie głowy zawracać . No wiem , ale mnie to się serduszko kraja jak go widzę. Dlatego póki nie wiem jeszcze co się z nim stanie chciałabym wiedzieć jak mu pomóc w tej chwili . Jak poić , czym ? Jak karmić , czym ? I ogólnie gdyby ktoś wiedział jak mu mogę pomóc ...Mam nadzieję ,że mi pomożecie .
 
 
Komentarze ( 2 )
 
 
sowa
moderator
 
dodano: 2012-05-28 17:25

Mam nadzieję, że jednak poinformowałaś znalazców, żeby nastepnym razem nie spieszyli się tak z zabieraniem podlotów....

Podsyłam ci link na strone Stacji Ornitologicznej w Gdańsku do przepisu na przygotowanie pokarmu nabiałowego, który świetnie nadaje się dla podlotów. To tzw. mieszanka Desselbergera: http://www.stornit.gda.pl/download/PokarmNabialowy.pdf

Poić trzeba wodą, np. z małej strzykawki lub zakraplacza

 
 
DAWID407
bielik
punkty: 14450
* * * * * * *
 
dodano: 2012-05-28 21:11
Ja mam link jak ogólnie zajmować się znalezionymi ptakami, na tej stronie są różne informacje o wychowywaniu młodych ptaków: http://mto-kr.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=4:opieka-nad-pisklciem-i-podlotem&catid=4:opieka-nad-znalezionymi-ptakami&Itemid=2
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Szczęśli ...
Wesołych ...
Zorzynek ...
Rusałka ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP