Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Ptaki- Najlepsi przyjaciele człowieka...
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Nowe ptasie informacje od puchacza.
 
 
~ puchacz235    |    dodano: 2020-04-22 11:52
Witajcie!
Dawno tu nie pisałam i nie zaglądałam a tak dużo ostatnio się dzieje. Przyszła wiosna w końcu moja ulubiona pora roku. :) Wszystko dookoła zielenieje i to jest piękne. Ptaki są bardziej aktywne można je łatwiej  zaobserwować. Dwa dni temu wybrałam się z koleżanką  na wycieczkę rowerową do lasu. (przestrzegając zasady kwarantanny) Zaobserwowałam czajki, wrony, krzyżówki, sójki, sroki, sikorki i wiele innych ptaków.
W końcu tam poczułam prawdziwą wiosnę. :) 
Szpaki w budce u mnie już się zadomowiły chociaż jest problem i to duży. Mam kota a on ciągle wychodzi na budkę i tam siedzi i je straszy. Niestety nie mogę zabrać do domu z przyczyn osobistych. Nw co zrobić. Już za niedługo małe szpaki się wyklują. Może macie jakieś pomysły? Miło widziane w komentarzach ;) wiem tylko tyle, że na następny rok budkę chcę przenieść w inne bezpieczniejsze miejsce. Niestety teraz nie mogę tego zrobić. 
Odbiegając od tematu to jest straszne co się dzieje teraz w Biebrzy. :( Park płonie a ptaki i inne zwierzęta giną. :(
Nie zapomnijmy, że w parku jest rzadki gatunek ptaka wodniczka. Ona tam jest najbardziej zagrożona. :(
Teraz ogólnie siedzę w domu i odrabiam lekcje ale często wychodzę na ogród. Mam takie szczęście, że koło mojego domu płynie rzeka i można zaobserwować dużo gatunków ptaków :) 
To już tyle pozdrawiam Was wiosennie
~puchacz 

 
 
Komentarze ( 2 )
 
 
Antek_G
żuraw
punkty: 3046
* * * *
 
dodano: 2020-04-22 12:48
 Możesz mu za wchodzenie w pobliże budki karać aż w końcu nauczy się że kiedy tam wchodzi czeka go nieprzyjemna rzecz.
 
 
Ptaszyna
łabędź
punkty: 8483
* * * * * *
 
dodano: 2020-04-23 00:35
Dobrze słyszeć, że owocnie u ciebie z obserwacjami :). Wiele bym dała, żeby też zobaczyć czajki, tęsknię teraz strasznie za siewkowymi, cała wiosna mi przepadła bez nich i bez przelotów gęsi, osobiście twierdzę, że to nie jest wiosna. Nie zazdroszczę sytuacji z kotem. Można próbować tak zabezpieczyć pień drzewa, żeby nie mógł się wdrapywać, tylko pytanie, czy to nie przepłoszy ptaków. Z drugiej strony, skoro kota do tej pory wytrzymują, może to też by wytrzymały. I wyszłoby im to na dobre, w końcu obecność kota też może je przepłoszyć.
Bardzo przeżywam to, co się dzieje nad Biebrzą. To jest jakiś koszmar, zwierzęta ginące w płomieniach przy swoich młodych, nie jestem w stanie nawet o tym myśleć. Kolejny efekt suszy. 
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Zniczek :)
Zagadka ...
Krętogłó ...
Dzierzba ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP