Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Ptaki- Najlepsi przyjaciele człowieka...
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Wspólne " Ptaszenie".
 
 
~ puchacz235    |    dodano: 2017-07-17 11:01    |    ostatnia zmiana: 2017-07-17 11:07
Cześć!
Jak tam ptasiarze na wakacjach! :D Ja mam zamiar pojechać na obóz ornitologiczny Akcja Carpacita we wrześniu. Już nie mogę się doczekać! :)W ogóle te wakacje według mnie tak szybko mijają...
Wczoraj byłam drugi raz na Rzeszowskim Zalewie. Według mnie było świetnie! :) Razem z tatą i z siostrą obserwowałam dużo ptaków w tym jedną życiówkę!
Na początku napotkaliśmy " sypialnię" krzyżówek . Było ich  około 30 . Więc fajnie to wyglądało jak razem sobie odpoczywają. ;) Zauważyłam , że samce krzyżówek zmieniają swoją szatę na spoczynkową.  Nad zalewem latały mewy srebrzyste,pospolite i śmieszki a także rybitwy rzeczne. Jedna śmieszka zaczęła nam " pozować" w locie, że można ją było uchwycić aparatem.  Po chwili zobaczyłam dalej coś białego na początku myślałam, że to łabędź, ale się myliłam. To czapla biała! ( życiówka!) A koło niej czapla siwa. Byłam bardzo zadowolona. :) Potem napotkaliśmy łabędzia niemego. Ładnie nam pozował. :) Na zalewie pływały także łyski i kokoszki. :) Także  zaobserwowałam inne ptaki jak: kapturka,bogatka,kawki,szpaki,kwiczoły.
Obserwacje się udały. :)
Pozdrawiam
Julia.
 
 
Komentarze ( 2 )
 
 
akogut
moderator
 
dodano: 2017-07-18 14:16
Wakacje zawsze szybko mijają :)
Ale tym bardziej trzeba intensywniej z nich korzystać,
tak jak Ty Jula :)
Kiedy wychodzimy w teren, to nie ma siły, zawsze coś ciekawego zaobserwujemy :)
 
 
puchacz235
łabędź
punkty: 10447
* * * * * *
 
dodano: 2017-07-22 11:36
Prawda pani moderator. :) Niedawno kupiłam nową lornetkę. Więc trzeba było gdzieś jej użyć. ;) Więc pojechałam nad zalew.
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Zniczek :)
Zagadka ...
Krętogłó ...
Dzierzba ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP