Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Świat według KrAśki
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Być urodzonym żeglarzem - czyli o dymówkach, które zostały wilkami morskimi ;)
 
 
~ ostrygojad    |    dodano: 2016-07-20 19:37
Hej!

 Ptaki potrafią nas zadziwić. Wciąż trwa okres lęgowy, a nasi pierzaści przyjaciele czasem wybierają dziwaczne miejsca na gniazdo. Niektóre pomysły mogą przejść ludzkie pojęcie. ;) W tym krótkim wpisie opowiem o mojej dzisiejszej nietypowej obserwacji w porcie, w Rowach. :)
 Kierowałam się w kierunku plaży, liczyłam na jakieś żerujące biegusy. Mijałam ''statek piracki'', z jego boków wystawały sztuczne działa. Nagle zobaczyłam wlatującą dymówkę w przerwę nad działem. Okazało się, że ma tam gniazdo, a pisklęta były dobrze widoczne z nadbrzeża portowego! Obok zaś stał duży plakat z napisem ,, Rejsy statkiem''.
  Byłam bardzo zaskoczona i zaczęłam się zastanawiać co robią dorosłe ptaki gdy statek wypływa na otwarte morze. Jak na komendę podszedł jakiś mężczyzna i również zerknął na gniazdo. Okazało się, że jest jednym z pracowników pracujących na statku i dobrze wiedział o pierzastych pasażerach na gapę. Powiedział, że gdy wypływają w rejs dorosła jaskółka lata wokół statku, pilnuje swoich młodych. Młodziaki wyglądają na zdrowe, są duże, opierzone i ciągle doglądane oraz karmione przez rodziców. :) 
 To nie jest codzienne miejsce na gniazdo, ale widocznie los chciał aby te jaskółki stały się wilkami morskimi, to się nazywa być urodzonym żeglarzem :P
 

Pozdrawiam
KrAśka
 
 
Komentarze ( 2 )
 
 
akogut
moderator
 
dodano: 2016-07-25 16:17
Ptaki potrafią nas zaskakiwać i zadziwiać. 
 
 
puchacz33
żuraw
punkty: 3269
* * * *
 
dodano: 2016-07-26 08:31
akogut napisał:
„Ptaki potrafią nas zaskakiwać i zadziwiać. ”
Zgadzam się:-) 

 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Czajka ...
Czajka ...
Czajka ...
Czajka ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP