Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Świat według KrAśki
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Ptaki w mieście
 
 
~ ostrygojad    |    dodano: 2015-12-07 22:49    |    ostatnia zmiana: 2015-12-08 09:42
Witam!

Gdy chcemy pójść ''na ptaki'' zazwyczaj odwiedzamy odludne miejsca np. las, park narodowy. No cóż... Rzecz jasna, że w lesie można zaobserwować bardzo dużo różnorodnych gatunków. W mieście też jest bardzo dużo ptaków, nawet bardzo dużo! Dzisiaj postanowiłam spisać wszystkie gatunki jakie widziałam w moim mieście. Takiego wyniku się nie spodziewałam....... Wyszło mi 55 gatunki ptaków! Moja lista liczy 196 gatunków więc ptaki zaobserwowane w mieście stanowią około 28 procent! A to nie wszystko bo są jeszcze gatunki zamieszkujące miasta, których jeszcze w Słupsku nie spotkałam. Czyli łyska, nurogęś i jemiołuszka. Do tego dochodzą jeszcze ptaki, których chyba nikt by się nie spodziewał np. ostatnio w Warszawie zaobserwowano dwa słowiki i jarzębatkę! Z tych ciekawszych gatunków jakie ja spotkałam to krętogłów, siniak, świstun, cyraneczka, czeczotka i puszczyk. :)
Może kiedyś i kraska zaleci.... :P

Pozdrawiam!
KrAśka
 
 
Komentarze ( 3 )
 
 
sowa
moderator
 
dodano: 2015-12-08 11:09
Słuszne spostrzeżenie. Dobrze, że to zauważacie. Miasto to miejsce, w którym ptaki bardzo dobrze się czują. I różnorodność występujących to gatunków często dorównuje miejscom bardziej "dzikim".

Przypominam o tym, bo zbliża się coroczne wydarzenie zwane Zimowe Ptakoliczenie (ostatni weekend stycznia), w czasie którego skupiamy się na obserwacji ptaków żyjących zimą blisko człowieka.
 
 
ostrygojad
łabędź
punkty: 9575
* * * * * *
 
dodano: 2015-12-08 15:08
Jest jeszcze Akcja Karmnik, która już zaczęła co roczne obrączkowanie przy karmnikach. ;)
 
 
orzelprzedni
jaskółka
punkty: 2501
* * *
 
dodano: 2015-12-09 06:01
Ja raz w parku miejskim widziałem pliszkę górską, a nad polami tuż koło autostrady latał bielik. Pliszka górska jest w mojej galerii, bielikowi nie udało mi się zrobić zdjęcia.
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Czajka ...
Czajka ...
Czajka ...
Czajka ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP