Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Świat według KrAśki
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Ptasi Raj i foczy gaj
 
 
~ ostrygojad    |    dodano: 2015-11-29 21:08
Witam!

Dzisiaj byłam na wycieczce w Ptasim Raju z okazji 55-lecia Akcji Bałtyckiej. Celem naszej ,,wędrówki' było dotarcie na pierwsze stanowisko obrączkowania ptaków.
No niestety na listę nie wpadł mi nowy gatunek i w ogóle było bardzo mało ptaków,ale dzień uważam za bardzo udany. :)
Na początku szliśmy opustoszałym lasem. Nie było słychać śpiewu nawet bogatki. Na drzewach było wywieszonych od groma budek lęgowych. Niektóre był chyba dla gągoła.
Kiedy doszliśmy na plażę spostrzegliśmy całe stado śnieguł i dzwońców.
Ucieszyłam się ze spotkania śnieguł, ponieważ była to moja druga obserwacja w życiu. Co jakiś czas przelatywały pojedyncze mewy i kormorany, a w oddali na horyzoncie siedziało całe stado uhli, markaczek i lodówek.
Kiedy tak szliśmy na plaży nie opodal nas spostrzegliśmy jakiś kształt. Podeszliśmy bliżej. To była młoda foka szara! Niestety, nie było można się cieszyć ze spotkania stu procentowo, gdyż mała bohaterka tego dnia nie była w dobrym stanie. Miała ranę na płetwie, ciężko oddychała i mrużyła oczy. Przewodnik wycieczki od razu zadzwonił po Błękitny Patrol. Nie wiem do końca co się stało dalej z małą foką. Biedaczysko...
Następnie zostawiliśmy foczkę w spokoju i poszliśmy dalej. Co jakiś czas przelatywały różne wróblaki. Staraliśmy się wypatrzeć poświerkę, ale niestety bez skutku. :(
Wycieczka skończyła się w mgnieniu oka. Pomimo braku ptaków żal mi było odjeżdżać.

Pozdrawiam!
 
 
Komentarze ( 4 )
 
 
Ptaszyna
łabędź
punkty: 8483
* * * * * *
 
dodano: 2015-11-30 07:03
Biedna foczka... Ale miała szczęście, że was spotkała :).
 
 
ostrygojad
łabędź
punkty: 9575
* * * * * *
 
dodano: 2015-11-30 16:23
Ach... Też mi jej żal. Szczęście miała, ale nie świadomie. Każde zwierze przestraszyłoby się gdy do niego podeszłoby całe stado ludzi. Niestety nie wiedziała, że nie mamy złych zamiarów. :(
 
 
kamilkoko12
łabędź
punkty: 9444
* * * * * *
 
dodano: 2015-12-05 14:04
Brakiem ptaków nazywasz śnieguły, uhle, markaczki i lodówki? Przecież, to świetne gatunki. Trzymam kciuki aby foczka wróciła do zdrowia :)
 
 
wywielga
żuraw
punkty: 4099
* * * *
 
dodano: 2015-12-05 14:18
Dla tych co mieszkają w pobliżu morza te ptaki to pospolite badziejstwo, podobnie jak dla mnie pospolite są gile i jemiołuszki w Wielkopolsce.
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Czajka ...
Czajka ...
Czajka ...
Czajka ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP