Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Tam, gdzie wiatr poniesie...
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Jesienne obrączkowania ptaków w Warszawie
 
 
~ luke22    |    dodano: 2010-11-23 01:04    |    ostatnia zmiana: 2010-12-31 18:01

W miniony weekend 20 i 21.11.2010r. odbyła się kolejno VI i VII akcja obrączkowania ptaków w Warszawie. Pokazy obrączkarskie organizowane są przez Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków i z założenia mają trwać przez cały sezon jesienno-zimowy 2010/2011, aż do wiosny.

Obrączkowania połończone są z obserwacją ptaków nad Wisłą, co stwarza świetne możliwości do poznania awifauny warszawskiego odcinka królowej polskich rzek.  Do tej pory  udało nam się zaobserwować mi.: Bardzo liczne nurogęsi, mewę siodłatą, nura rdzawoszyjego, czeczotki, gile, jemiołuszki, raniuszki, myszołowy, strzyżyki i wiele innych. Wciąż naszym oczom nie ukazuje się jednak legendarny birkut – bielik, na którego z cierpliwością czekamy…

Pod okiem dwóch świetnych ornitologów – obrączkarzy: Krzysztofa Kajzera i Marka Elasa wielu młodych ale i starszych ludzi zdobywa wiedzę o ptakach. Stali bywalcy warszawskich akcji bez problemu potrafią rozpoznać wiek u sikor, czy wymienić cechy danego, obserwowanego gat. ptaka.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych z Warszawy i okolic na nasze cotygodniowe (przez najbliższy miesiąc) akcje. Bardzo ważna dla idei i przyszłości spotkań jest frekwencja, tak więc gorąco zachęcam do dzielenia się informacjami o obrączkowaniach z bliskimi i znajomymi.

Informacje o kolejnych wycieczkach stacjonarnych ukazują się z odpowiednim wyprzedzeniem na naszej stronie internetowej: http://www.stop.eko.org.pl/ - do której śledzenia również zachęcam.

Na koniec, jako najstarszy z warszawskich OTOPJuniorów ;-) biorących udział w obrączkowaniach STOP’u chciałbym pochwalić członków klubu raniuszka ze stolicy za niezłomną postawę i liczny udział w akcjach, oraz za pomoc w wolontariacie (który wymaga przyjazdu na punkt już o 6:30!). Szczególne pochwały należą się tutaj  Jankowi, Emi10 oraz Antkowi.

Tak trzymać!:) Powodzenia!

 

~luke22

 
 
Komentarze ( 5 )
 
 
janek
bielik
punkty: 21958
* * * * * * *
 
dodano: 2010-11-23 16:32
Dzięki ;). Poza tym, aby dopełnić i zachęcić powiem, że łapały się bogatki, modraszki, rudziki, raniuszki, sójka, pełzacze leśne, strzyżyk, śpiewak, czarnogłówka i pierwiosnek, a ogólnie widzieliśmy/słyszeliśmy dzięcioły zielone, duże, średniego, kowalika, pełzacze ogrodowe, gile, grubodzioby, głowienki, czernice, nurogęsi, czeczotki, nura rdzawoszyjego, perkoza dwuczubego, siodłatą, srebrzystą, pospolitą, śmieszkę, nieme, ubogą, myszaki, krogulce, pustułki, ślady czapli ;D, kosy, kwiczoły, szpaki, jemiołuchy, zięby, szczygły, czyże, dzwońce, krzyżówki...
 
 
akogut
moderator
 
dodano: 2010-11-23 20:10
Tak "wykluwa" się następne pokolenie ornitologów :) 
Gratuluję zapału. 
 
 
luke22
bielik
punkty: 15810
* * * * * * *
 
dodano: 2010-11-23 22:54

Dziękuje Janku za dopisanie listy zaobrączkowanych i obserwowanych  gat. ptaków. Zablachowanych było już jednak na tyle dużo, że pominąłeś przy okazji kapturkę i kosa.:)

 
 
sowa
moderator
 
dodano: 2010-11-23 22:56
Fajnie tam macie, że możecie spotykać się pod okiem fachowców. Niezapomniane wrażenia, niezłe zdjęcia z terenu - mglista jesień też jest śliczna. I niech Wam się nadal dobrze wstaje w te jesienne wczesne poranki :)
 
 
janek
bielik
punkty: 21958
* * * * * * *
 
dodano: 2010-11-24 19:30
No wiem. I jeszcze jery leciały i świergotek łąkowy i skowronki... ;)
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Z ...
A w ...
Wspomina ...
Parkowy kos
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP