Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
oliwia
 
Poleć znajomemu
Drukuj
mam pytanie
 
 
~ lili    |    dodano: 2011-02-09 19:53

gdzie można robic zdjęcia ptakom ?

i jakim aparatem można robić ładne zdjecia ?

 
 
Komentarze ( 5 )
 
 
Emi10
łabędź
punkty: 10096
* * * * * *
 
dodano: 2011-02-09 21:28
Warto zaopatrzyć się w aparat, który szybko nastawia ostrość i dobrze przybliża, ale najważniejsza jest cierpliwość. Żeby zrobić dobre zdjęcie, liczą się przede wszystkim umiejętności i chęci, ale dobry sprzęt też jest ważny.
 
 
sowa
moderator
 
dodano: 2011-02-09 22:20
A zdjęcia ptakom  można robić wszędzie, tak jak i obserwować :)
 
 
Kawka13
łabędź
punkty: 11701
* * * * * *
 
dodano: 2011-02-10 11:12
Polecam już nie najnowszego ( ale bardzo dobrego ;PP Mam i świetnie działa ) Nikona D40. Do tego obiektyw Sigmy ( jak na pierwsze obserwacje może być w sam raz ) jak mi polecili inni użytkownicy OTOPJunior. :)  A co do obserwacji ptaków, to na głównej stronie naszego portalu można zdaje się znaleźć zakładkę "ABC obserwatora". :) Polecam też zeszyt otwierający się bez problemu na płask, lornetkę, ołówek, gumkę, to wszystko do płaskiej torby troszkę większej od formatu A5 ( mam i nie narzekam, w dodatku jest z tworzywa "skóro podobnego", które jest wytrzymałe :D ) no i ewentualnie mały przewodnik dla początkujących pod patronatem OTOP. A jeśli chcesz obserwować ptaki nawet siedząc w domu ( jeśli mieszkasz w bloku to też można to wykonać ) zrobić karmnik. :) Choćby z 5l butelki bo wodzie mineralnej, zrobić w niej dwa otwory, powiesić na barierce balkonu i czekać. :)
 
 
lili
jaskółka
punkty: 1012
* * *
 
dodano: 2011-02-15 17:13
Kawka13 napisał:
„Polecam już nie najnowszego ( ale bardzo dobrego ;PP Mam i świetnie działa ) Nikona D40. Do tego obiektyw Sigmy ( jak na pierwsze obserwacje może być w sam raz ) jak mi polecili inni użytkownicy OTOPJunior. :)  A co do obserwacji ptaków, to na głównej stronie naszego portalu można zdaje się znaleźć zakładkę "ABC obserwatora". :) Polecam też zeszyt otwierający się bez problemu na płask, lornetkę, ołówek, gumkę, to wszystko do płaskiej torby troszkę większej od formatu A5 ( mam i nie narzekam, w dodatku jest z tworzywa "skóro podobnego", które jest wytrzymałe :D ) no i ewentualnie mały przewodnik dla początkujących pod patronatem OTOP. A jeśli chcesz obserwować ptaki nawet siedząc w domu ( jeśli mieszkasz w bloku to też można to wykonać ) zrobić karmnik. :) Choćby z 5l butelki bo wodzie mineralnej, zrobić w niej dwa otwory, powiesić na barierce balkonu i czekać. :)”

bardzo dziękuje za rade
 
 
Kawka13
łabędź
punkty: 11701
* * * * * *
 
dodano: 2011-02-15 19:34
Proszę bardzo i polecam się na przyszłość. :)
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Boje sie ...
jaki to ...
Bocian ...
zwiad
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP