Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Okiem Kacpra Eko
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Pierwszy wyrok za jerzyki!
 
 
~ kacpereko    |    dodano: 2010-01-14 19:31
Kiedy po raz pierwszy przeczytałem tę informację po prostu byłem w szoku,  że w ogóle coś w tej sprawie zaczęło się dziać! Doszło wtedy do mojej głowy, że praca "jerzykowców" z całej Polski nie idzie na marne. Mianowicie po raz pierwszy w historii spółdzielnia mieszkaniowa dostała wyrok za zamurowanie gniazd jerzyków Apus apus. Sprawa zaciekawiła mnie tym bardziej, ponieważ to wszystko wydarzyło się w pobliskiej Łodzi. To był dla mnie chyba najlepszy prezent imieninowy. Wyrok zapadł 6 stycznia 2010 roku w sądzie grockim dla Łodzi-Widzewa.
Główną oskarżoną była urzędniczka Spółdzielni Mieszkaniowej im. Batorego w Łodzi. Po otrzymaniu od mieszkańców modernizowanych bloków informacji o zalepianiu w okresie lęgowym gniazd ptaków (jerzyków i kawek), wniosek o wszczęcie postępowania złożyła w prokuraturze Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Choć do podobnych przypadków dochodzi w Polsce co roku, rzadko trafiają one do sądów lub są szybko umarzane.
Chociaż wyrok to, tylko upomnienie w postaci nadzorowania prac moderniozacyjnych oraz kompensacji miejsc lęgowych pod kontrolą RDOŚ w Łodzi, mimo wszystko jest krokiem w lepszą przyszłość! Mam nadzieję, że powoli, również do wymoaru sprawiedliwości, dociera, że przyroda jest ważna w życiu człowieka i skoro jest chroniona odpowiednimi zapisami w ustawach to należy się doń stosować, a wszystkim - dosłownie - będzie się lepiej żyć!

Gratuluję mieszkańcom budynków zarządzanych przez Spółdzielnie im. Batorego i jednocześnie, jeszcze raz, dziękuję za tak wspaniały prezent imieninowy.

Kacper Eko Kowalczyk
 
 
Komentarze ( 2 )
 
 
ficia15
bielik
punkty: 16372
* * * * * * *
 
dodano: 2010-01-14 20:03
Łał! Rzeczywiście to świetna wiadomość! Oby więcej takich spraw było rozstrzyganych choć w ten sposób, a nie przechodziło bez echa.

PS. Wszystkiego najlepszego z okazji imienin :)
 
 
basias
puchacz
punkty: 42414
* * * * * * * *
 
dodano: 2010-01-14 20:54

"Wyrok zapadł 6 stycznia"

No proszę, czyli że ja miałam piękny prezent urodzinowy, i nawet o tym nie wiedziałam :)

 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
bliźniaki
Młodzież ...
Na ...
Zwisam
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP