Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Ptaki z mojej okolicy
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Koniec zimy
 
 
~ gabriela11    |    dodano: 2015-02-25 18:01
Witajcie!

Zacznę może tak refleksyjnie. W taki nastrój wprowadziła mnie aktualizacja listy gatunkowej. Dopisałam kilka gatunków, ale znacznie więcej bezwzględnie wykreśliłam. Kobczyka, mewę romańską i inne ciekawostki. Co by nie mówić, potraktowałam to raczej z sympatią niż jakimś zażenowaniem. 
Ogólnie jest nie tak źle- na liście znalazło się sto kilka gatunków, a mnie ten wynik satysfakcjonuje. 

A więc pora na aktualności.
W zasadzie nic ciekawego, głównie grubodzioby, nurogęsi, krogulce, pustułka, czasem jakiś szczygieł, czyż, stadko gili, raniuszków, strzyżyk i te bardziej pospolite ptaki. Poza tym może jeszcze dzięcioły- zielony i zielonosiwy. 
Ostatnio często prowadzę obserwacje w lesie, jednym nieco większym, iglastym, a drugim mieszanym. W mniejszym obserwuje stadko złożone z mysikrólików, czarnogłówek, kowalików i bogatek, natomiast w większym jest podobne stadko, jednak skład już trochę inny, a są tam zarówno mysikróliki i bogatki, jak i sosnówki i pełzacze leśne.

Pogoda już coraz ładniejsza, jest cieplej i dzień znacznie się wydłużył. Widać zbliżający się koniec zimy i mam nadzieję, że wkrótce powitamy wiosnę. Słychać już pierwsze nieśmiałe śpiewy- trznadli, paszkotów, kosów, poza tym obserwowałam przelatujące kormorany. Ani się obejrzeć, a już na polach w mojej okolicy zaczną pojawiać się pierwsi wiosenni przybysze i zacznie się ptasie szaleństwo.

Pozdrawiam serdecznie, 
Gabriela :)

 
 
Komentarze ( 0 )
 
Ten dokument nie był jeszcze komentowany
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
I ...
Jakie to ...
No to ...
Wygrzeba ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP