Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Ptaki z mojej okolicy
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Jesień, jesień i jeszcze raz jesień...
 
 
~ gabriela11    |    dodano: 2012-10-25 16:17
Tak więc mamy schyłek października. Aż sama się zdziwiłam, że to tak szybko zleciało... Trochę teraz na nic nie mam czasu. Nawet na porządne obserwowanie ptaków. Nauka... Ci, co biorą udział w olimpiadach, wiedzą o co chodzi. Nie wiem już, czy się cieszyć czy nie, bo z polskiego przechodzę właściwie bezproblemowo- straciłam tylko 3 punkty, a z przyrody to jeszcze się okaże. Z jednej strony- osiągnięcie, a z drugiej- jeszcze więcej nauki na drugi etap.
No, ale co się dzieje w ptasim świecie? Właściwie trochę się opuściłam w obserwacjach, ale to nie znaczy, że zupełnie je zaniedbałam! Do moich szczególnie udanych gatunków należy żuraw. Stadko 12 osobników odwiedziło naszą miejscowość i zatrzymało się na postój. Następnego dnia leciały także- jednak było ich dwa razy tyle niż przedtem. Poza tym, ostatnio coraz częściej pojawiają się potrzeszcze.
No, ale trzeba napisać też coś o gołębiach. Młode podrosły- i to sporo! Jeden podał się do mamy, drugi do taty. Teraz opiekę przejął nad nimi Srokaś, a Fajdusia szykuje się do składania następnych jajek. Z karmy dla gołębi niesłychanie korzystają bogatki i kowaliki. Kąpią się też w miskach z wodą. Sikory ubogie jakoś mniej interesują się ziarnem- wolą obrabiać słoneczniki. :)
Poza tym muszę się pochwalić, że wykazałam się ogromną siłą woli i uzbierałam sporą sumkę na lustrzankę! ( Taaa... Właściwie to mój tata, ale to pozostawmy przemilczane...) Teraz pozostaje mi tylko wybrać jakiś odpowiedni aparat i obiektyw... No i jeszcze- pani od geografii pożyczyła mi lunetę. Teraz jakoś lepiej dostrzegam wady mojej lornetki...
 
 
Komentarze ( 3 )
 
 
Puszczyk
kruk
punkty: 6505
* * * * *
 
dodano: 2012-10-25 17:25
Gratuluję rozwijającej się hodowli :) Może wstawisz zdjęcie/narysujesz gołębią rodzinkę?
 
 
Venesuel
bielik
punkty: 24525
* * * * * * *
 
dodano: 2012-10-27 17:56
Też bym chciała zobaczyć gołębią rodzinkę... a żurawi oczywiście gratuluję !
 
 
gabriela11
jaskółka
punkty: 2430
* * *
 
dodano: 2012-10-29 14:57
Zdjęć można się spodziewać już nie długo-wraz z kupnem lustrzanki. Myślę, że rysunek też jakiś się pojawi. :) Dziękuję ;)

 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
I ...
Jakie to ...
No to ...
Wygrzeba ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP