Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Moje Ptaszki
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Bulgocząco-terkoczące kaczki i tajemnicze pójdźki
 
 
~ emis13    |    dodano: 2011-10-22 19:45

Do dziś moim ulubionym ptasim głosem był okrzyk pójdźki. Tajemniczy, brzmiący nieco upiornie. Nic dziwnego, że dawnymi czasy ludzie bali się go i brali omen rychłej śmierci. Jako że brzmiał on podobnie do słowa ,,pójdź", dopisywano sobie do niego wierszyk ,,Pójdź w dołek za kościołek".
  Dziś usłyszałam nie tyle dziwny ptasi głos, co dźwięk (zaraz wyjaśnię na czym polega różnica), który stworzył pewną konkurencję dla pójdźki. Otóż od strony mokradeł usłyszałam terkocząco - bulgoczące dźwięki. ,,Co to?" zdziwiłam się. A to kaczki tak zabawnie filtrowały wodę. Bulgotanie był słyszalne, ponieważ wszystkie ,,pożywiały się" naraz, gdyby robiły to pojedyńcze sztuki, na pewno nie usłyszałabym go tak wyraźnie.
  Tym, co nie słyszeli tego dźwięku polecam wybrać się na jakiś stawek późnym popołudniem. Warto posłuchać tego wcale zabawnego terkotu:)

A jakie są wasze ulubione ptasie odgłosy?

 
 
Komentarze ( 0 )
 
Ten dokument nie był jeszcze komentowany
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Poranek ...
Kwiczoł
Samotny ...
Dwie ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP