Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Moje Ptaszki
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Źródło tajemniczych odgłosów z bagna
 
 
~ emis13    |    dodano: 2011-06-24 16:27
Od pewnego czasu z bagien, które opisywałam dwa wpisy temu, zaczęły dochodzić tajemnicze odgłosy... Coś jakby krótkie, cienkie kraknięcia, czasem pokrzykiwania. Dopiero dziś w okolicach południa pokazał się ich sprawaca... Była to kokoszka! Pływała wzdłuż siatki i żerowała. Możliwe jest, że ma tu gniazdo, gdyż jej okrzyki słyszałam bardzo, bardzo często. Co prawda wtedy jeszcze nie wiedziałam, co jest ich źródłem, ale dziś przesłuchałam nagranie głosu kokoszki i zgadza się on z tym z bagna. Kokoszka jest już drugim (niepotwierdzonym, nie ma jak tego zrobić) lęgowym ptakiem na bagnach, obok krzyżówki. Oprócz nich, z ptaków związanych ze środowiskiem wodnym, pojawił się bocian czarny. Kto wie, może za jakiś czas przybędzie jeszcze więcej gatunków?
 
 
Komentarze ( 5 )
 
 
olek
łabędź
punkty: 10006
* * * * * *
 
dodano: 2011-06-24 16:30
Jak zobaczą to kto wie :)
 
 
ficia15
bielik
punkty: 16372
* * * * * * *
 
dodano: 2011-06-24 17:21
To świetnie! Życzę udanych obserwacji :))
 
 
janek
bielik
punkty: 21958
* * * * * * *
 
dodano: 2011-06-24 17:42
Na gniazdo u kokoszek to już późno i to bardzo. Łyski mają już prawie lotne młode, a kokoszki  bardzo podobnie. Mógł być to jakiś ptak z okolicy. Poszukaj jednak dobrze, poobserwuj tego osobnika nie dają się sama zaobserwować jemu i zobaczymy gdzie popłynie.
 
 
emis13
bielik
punkty: 27298
* * * * * * *
 
dodano: 2011-06-25 13:51
Ptak ma już młode! Dziś jedno widziałam:)
 
 
olek
łabędź
punkty: 10006
* * * * * *
 
dodano: 2011-06-25 18:34
Gratulacje! Janku, u mnie na pobliskich stawach wylęgły się niedawno młode łysiątka, a byłem tam wczoraj, to już przelatywały ze stawu na staw (są tam 2) i już prawie miały upierzenie we większości czarne, tyle, że brakowało im nasady na dziobie :P
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Poranek ...
Kwiczoł
Samotny ...
Dwie ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP