Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Moje Ptaszki
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Nowe środowisko
 
 
~ emis13    |    dodano: 2011-06-17 17:42

Jakiś czas temu zalało bagna naprzeciwko mojego domu i od tego czasu utrzymuje się około półmetrowy poziom wody. Ptakom i innym drobnym zwierzętom bardzo to pasuje. Zimą, po niezamarźnietej części pływało stado dzikich krzyżówek, a po lodzie biegały bażanty. Na wiosnę zaś zaroiło się od niebieskich żab moczarowych, które odbyły swoje gody tuż przy siatce (bagna są ogrodzone, by ludzie nie wyrzucali tam śmieci, co i tak niestety robią:/), co zaowocowało serią zdjęć. Samce kaczek zaś zaczęły pływać za samiczkami... I tak teraz, regularnie, tuż przy siatce, jedna z samic wodzi piątkę prześlicznych kaczątek. Pływają sobie w ten i z powrotem, nie uciekając przed ludźmi, jednak gdy ktoś zbyt długo się przygląda, kaczka z cichym kwakaniem przywołuje dzieci i odpływa z nimi w zarośla. Bardzo się cieszę, że okoliczne kaczki, które dotychczas miały dla siebie jedynie zaśmiecony rów, teraz zyskały środowisko idealne do lęgów i żerowania.

 
 
Komentarze ( 0 )
 
Ten dokument nie był jeszcze komentowany
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Poranek ...
Kwiczoł
Samotny ...
Dwie ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP