Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Moje Ptaszki
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Prawdopodobnie bielik
 
 
~ emis13    |    dodano: 2011-02-12 16:21
Ptakoliczenie było bardzo udane. Zaobsrewowałam 15 raniuszków, ok.15 wróbli, 3 dzięcioły duże, 2 kosy, 10 bogatek, 1 modraszkę i 8 gili. Dane już wysłane do OTOP. Jednak obserwacja tydzień później była znacznie bardziej interesująca. Wyprawa zaczęła się niefortunnie. Ktoś nie dopilnował swojego psa i musiałam uciekać przed nim na zalane pole. Idąc przez nie, zobaczyłam siedzącego na sośnie i głośno odzywającego się kruka. Zaczęłam iść w jego stronę, gdy nagle zerwał się do lotu. W moją stronę zbliżał się jakiś duży, drapieżny ptak. Chwilę potem nadleciały 2 myszołowy i widać było przy nich, jaki jest wielki. Udało mi się zrobić dwa zdjęcia. Obejrzałam je w domu i choć były niewyraźne-wszystko wskazuje, że to był... bielik! Postaram się wstawić oba i sami ocenicie. Ale większość cech wskazuje na bielika-sylwetka, rozmiar, kolor i kształt dzioba, biały ogon, wyginające się w czasie lotu do góry lotki. Bardzo się cieszę z tej obserwacji, mimo wcześniejszego nie przyjemnego zdarzenia.
 
 
Komentarze ( 2 )
 
 
Kawka13
łabędź
punkty: 11701
* * * * * *
 
dodano: 2011-02-12 16:42
Rzeczywiście, ta przygoda z psem mogła Cię troszkę "zdołować". Ale gratuluję wyniku obserwacji ;D
 
 
olek
łabędź
punkty: 10006
* * * * * *
 
dodano: 2011-02-12 17:28
Ach te psy... ja też przed jednym uciekałem u kuzyna na wsi ;D
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Poranek ...
Kwiczoł
Samotny ...
Dwie ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP