Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Moje Ptaszki
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Nowości
 
 
~ emis13    |    dodano: 2010-04-09 21:10

Pleszki już się u mnie nie zagnieżdzą. Ich dziurę zajęły szpaki. Nie było im jednak wcale tak łatwo. O dostęp do tego miejsca walczyło pięć szpaczków. W końcu samiczka jednej z par wlazła do dziury, o którą toczył się spór i  odpędzała wszystkich rywali. Teraz zwycięska para koncertuje codzień tuż koło okna.

  Budkę lęgową ostatecznie zajęły sikory. Wczoraj widziałam jak bogatka niosła do niej kępkę trawy. Trochę martwię się o ich lęg, ponieważ dzięcioł średni już zaglądał do budki. Mam nawet zdjęcie to przedstawiające, może wstawię. Jednak nic tam nie znalazł, więc odleciał. Nieopodal domku kręciły się też dwa dzięcioły duże, jakiś czas temu był też dzięciołek. Mam nadzieję, że mimo wszystko sikory szczęśliwie wychowają potomstwo.

 
 
Komentarze ( 5 )
 
 
janek
bielik
punkty: 21958
* * * * * * *
 
dodano: 2010-04-09 21:34
Mam nadzieję, że mimo wszystko sikory szczęśliwie wychowają potomstwo.

Ja też :)
 
 
arek95
bielik
punkty: 25815
* * * * * * *
 
dodano: 2010-04-10 08:59
Dzięcioły lubią rozkuwac  otwór budki i budka, która była przeznaczona dla sikor zamienia się w budkę dla szpaków. Dlatego najlepiej dac podwójną deskę i wniej wywiercic otwór i na wierzch przybic blachę z którą dzięcioł sobie nie poradzi.
 
 
Aragorn
bielik
punkty: 18625
* * * * * * *
 
dodano: 2010-04-10 09:13
arek95 napisał:
„Dzięcioły lubią rozkuwac  otwór budki i budka, która była przeznaczona dla sikor zamienia się w budkę dla szpaków. Dlatego najlepiej dac podwójną deskę i wniej wywiercic otwór i na wierzch przybic blachę z którą dzięcioł sobie nie poradzi.”

Prawdę mówiąc to też niewiele pomaga, dzięcioł wkuwa się przez boczną ścianę i i tak plądruje lęg, ale zawsze warto mieć nadzieję, że tego nie zrobi...

 
 
Netta
puchacz
punkty: 47334
* * * * * * * *
 
dodano: 2010-04-10 19:20
W Muzeum Mazurskim w Krutyni są budki z dawnych lat - ceramiczne, z wypalanej gliny. Do tego mają dość obłe kształty. Niezły pomysł na dzięciołoodporność :)
 
 
Aragorn
bielik
punkty: 18625
* * * * * * *
 
dodano: 2010-04-10 19:25
Już pisałaś, ale może nowi nie czytali starych postów. Moim zdaniem całkiem dobry patent nie tylko na dzięcioły, ale i żadna kuna czy łasica się nie wczepi pazurami w ceramiczną budkę, tylko jedno ale, i to chyba oczywiste, ciężkie do wykonania i stosunkowo drogie by były do kupienia. Tak więc chyba trzeba całe budki obijać blachą łącznie z podłogą ;)
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Poranek ...
Kwiczoł
Samotny ...
Dwie ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP