Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Moje Ptaszki
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Dużo, dużo ptaków
 
 
~ emis13    |    dodano: 2010-02-02 20:13    |    ostatnia zmiana: 2010-02-02 21:01
W naturze jest coraz mniej pokarmu. To było pierwsze zdanie, jakie przyszło mi do głowy tego ranka. Poinformowało mnie o tym stado czyży, które w liczbie ok.100- 150 sztuk (trochę niedokładna liczba, ale spróbujcie policzyć ogromną chmarę takich maleństw:) zaatakowało karmnik. A przecież zazwyczaj pojawiały się pojedyńczo i to tylko dwa razy. Dodatkowo pojawiło się ok.25- 30 trznadli (maksymalnie na ziemi było ich z 20, ale jeszcze sporo siedziało na drzewie). Bardzo fajnie wyglądało, gdy naraz odlatywały i w powietrzu tworzył się gąszcz żółtych skrzydełek i czarnobiałych ogonków:) Bogatek było tyle samo co zwykle, czyli dużo, modrych może nieco więcej niż zazwyczaj. Było też kilka kosów i sójek, a także trzy sroki i kawka, która od wczoraj jest dziewiętnastym gatunkiem na liście ptaków odwiedzających mój karmnik. Kupiłam w sklepie sporo jabłek by przywabić również jemiołuszki (przylecą tu pewnie dopiero z tydzień lub dwa). Wywieszę też słoninę, może zjawi się wreszcie dzięciołek lub nawet dzięcioł zielony. Powinny też przylecieć gile i szczygły. Mam nadzieję, że wszyscy oczekiwani goście się zjawią;)
 
 
Komentarze ( 3 )
 
 
emis13
bielik
punkty: 27298
* * * * * * *
 
dodano: 2010-02-02 20:23
No i jak mogłam zapomnieć o stadku dziesięciu wróbli i mazurków, które mnie codziennie odwiedza, a także ziębach i kilku dzwońcach ( zazwyczaj jest ich dużo, a dziś było tylko 5). One też się przecież liczą. Razem z nimi w karmniku było dziś jakieś 250 ptaków. Rekord..:)
 
 
sowa
moderator
 
dodano: 2010-02-02 21:05
Śniegu jest dużo i zalega już długo, nic dziwnego, że ptaki zlatują się taką chmarą do karmnika. Żółte skrzydełka i czarno-białe ogonki musiały tylko migać :)
 
 
KamilMyslek
kruk
punkty: 5057
* * * * *
 
dodano: 2010-02-03 16:36
o.O No rzeczywiście ;D Tłok musiał być niezły ;)
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Poranek ...
Kwiczoł
Samotny ...
Dwie ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP