Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Moje Ptaszki
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Atak
 
 
~ emis13    |    dodano: 2009-12-15 19:37

No i stało się. Z nocy z niedzieli na poniedziałek spadł śnieg! Od razu przy karmniku zaczęła kręcić się zięba lub samica jera( nie mam pewności która). Idąc do szkoły widziałam też stadko dzwońców nieopodal karmnika.

    Wczoraj koło karmnika był krogulec. Teraz mam 100% pewności, że to on. Podczas gdy poprzednia obserwacja była wątpliwa, w czasie tej widziałam wszystkie cechy charakterystyczne krogula. Przeleciał on bowiem tuż koło mojego okna(ok. 20cm.), z niesamowitą zwinnością wyminął  parę gałązek jabłoni, robiąc przy tym masę akrobacji i prawdopodobnie upolował sikorę( poruszał się bardzo szybko, więc słabo widziałam- słyszałam tylko pisk). Na koniec odleciał szybko znów koło okna.

 Wszystko to trwało kilka sekund. Miałam włączony aparat w ręce, jednak z wrażenia zupełnie o nim zapomniałam. A szkoda, bo zdjęcia takiej sceny na pewno byłyby fajne. Zresztą nie fotografie się liczą najbardziej. A krogul raczej nie odpusci...

 
 
Komentarze ( 1 )
 
 
Gwiazdkowa
żuraw
punkty: 4772
* * * *
 
dodano: 2009-12-16 20:11
U mnie przy karmniku krogulce się jeszcze nie pojawiły... na razie widzę, tylko bogatki i modraszki, no ale nie ma się co dziwić , dopiero wczoraj go wywiesiłam. 
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Poranek ...
Kwiczoł
Samotny ...
Dwie ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP