Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Moje Ptaszki
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Przyloty zamiast odlotów
 
 
~ emis13    |    dodano: 2009-09-18 20:24

Wszyscy piszą o odlotach i po forum rozniósł się ten melancholijny nastrój i jesienna beznadzieja. Zamiast dostrzegać same minusy sytuacji radzę przypomnieć sobie wszystkie gatunki ktore do nas przylatują: jemiołuszki, gile itp. Niedlugo nadejdzie czas pierwszych przymrozków, a wiec i dokarmiania ptaków. Wtedy w karmniku pojawiają się miedzy innymi: gróbodziob, kowalik, trznadel, dzwoniec, a nawet dzięcioł lub krogulec! A jeśli już mowa o odlotach, to w tym czasie możemy zaoobserwować wiele ptaków których na codzień nie widzimy. No i zapomniałam o kwiczołach- biedakach, na które z każdego krzaka będzie wyglądał obiaktyw. Gdyby nie ich masowy przylot jesienia, nie byłoby konkursu! Życzę wszystkim, żeby kwiczoły pojawiły się jak najszybciej i u nich. Ja już pierwszą trójeczkę widziałam 34 km od domu;)

Powodzenia

 
 
Komentarze ( 2 )
 
 
arek95
bielik
punkty: 25815
* * * * * * *
 
dodano: 2009-09-18 20:40
A u mnie były kwiczoły na wiosnę , a teraz nie ma .A tak jak wspomniałaś : teraz jest dużo ptaków przelotnych , np:, widzę dużo bogatek w grupkach, być może to nie nasze bogatki , lecz z północy.
 
 
sowa
moderator
 
dodano: 2009-09-18 22:38
Temat konkursu wynika z tego, że kwiczołem zajmują się w tym roku Europejskie Dni Ptaków. W przyszłym roku, pomimo przelotu kwiczołów, zajmiemy się na pewno innym gatunkiem w czasie konkursu Dni Ptaków :)
Faktem jest, że dobrze jest pamiętać, że jesienią ptaki z naszych terenów nie tylko odlatują, ale też pojawia się wiele gatunków z północy i wschodu.
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Poranek ...
Kwiczoł
Samotny ...
Dwie ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP