Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
PTAKI
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Orzeł przedni na Pomorzu
 
 
~ basias    |    dodano: 2014-04-26 15:56
Witajcie.
Wprawdzie dawno się nie odzywałam, ograniczając swoją działalność jedynie do śledzenia wydarzeń, ale może jeszcze coś niecoś z siebie w przyszłości wykrzeszę ;)
Teraz jednak będzie krótko i na temat.
Z racji pięknej pogody wybrałam się dzisiaj na wyprawę z aparatem i lornetką po okolicy. W pewnym momencie usłyszałam dziwaczny dźwięk. Podniosłam głowę i moim oczom ukazała się... wrona siwa przeganiająca jakiegoś dużego drapola. Udało mi się zrobić trzy zdjęcia, wprawdzie nie powalające urodą, ale wystarczające, bym rozpoznała w drapieżniku orła przedniego.
Z początku aż się wierzyć nie chciało - po prawdzie ciągle się nie chce, bo co chwila zerkam na fotografie dla pewności ;) - jednak weszłam do internetu i wg danych na Pomorzu Środkowym gniazduje (a przynajmniej gniazdowała) jedna para tych ptaków.

Tak czy siak, obserwacja wydaje mi się dość nietypowa jak na te okolice, więc zastanawiam się, czy nie powinnam tego gdzieś zgłosić.

Dwa zdjęcia delikwenta po zatwierdzeniu pojawią się w galerii dokumentacyjnych.
 
 
Komentarze ( 4 )
 
 
wilga02
łabędź
punkty: 10572
* * * * * *
 
dodano: 2014-04-26 17:01
Uuu... Prawdziwy rarytas! :)
U Ciebie piękna pogoda, a u mnie deszcz od rana. ;D
 
 
sowa
moderator
 
dodano: 2014-04-27 20:02
Basiu, gratuluję, bo jest czego :) To młody orzeł przedni w szacie młodocianej (drugi rok życia). Twoją obserwacją warto przekazać ludziom z Pomorskiego Regionu Ornitologicznego. Przekażę Ci kontakt pocztą.
 
 
basias
puchacz
punkty: 42414
* * * * * * * *
 
dodano: 2014-04-27 21:02
Dziękuję bardzo. To jest chyba najbardziej fascynujące w obserwacji ptaków - nigdy nie wiesz, co cię czeka, nawet paręset metrów od twojego domu :) 
 
 
czubatka22
kruk
punkty: 7615
* * * * *
 
dodano: 2015-07-31 19:31
Gratulujęęę!!!!!
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Krzykliwy
Śnieguła
Kuleczka
Walcząca ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP