Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
PTAKI
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Mewia Łacha i nie tylko
 
 
~ basias    |    dodano: 2011-08-07 13:29

            Wczoraj, tzn. w sobotę wybrałam się z moją mamą, Chivettą i rodzicami Chivetty na Mewią Łachę. Gdy dotarliśmy na miejsce, zobaczyliśmy biegusy małe, a w okolicy domku wyszła nam na spotkanie jakaś pani z zamiarem „pogonienia” nas z rezerwatu. Moja mama wyjaśniła, że pani Kogut miała u jakiegoś ze swoich znajomych zapowiedzieć nasz przyjazd. Okazało się, że wiadomość jednak nie dotarła w całości, tak, że załogant nie mógł się domyślić, o co chodziło. Ale wkupiliśmy się dwoma pudełkami Ptasiego Mleczka ;) Chivetta i ja wzięłyśmy udział w dwóch obchodach. Złapała się pliszka żółta, piskliwiec, biegus krzywodzioby i sporo biegusów zmiennych. Gdy jedna z nas wypuszczała ptaka, druga próbowała zrobić zdjęcie. Niektóre ptaki nie odlatywały od razu, tylko chwilę jeszcze siedziały na dłoni, a inne natychmiast uciekały. Obie zrobiłyśmy zabawne ujęcia startującego ptaka. Podczas jednego z obchodów można było zobaczyć foki, a w czasie drugiego bielika. Po zaobrączkowaniu wszystkich ptaków z drugiego obchodu, pożegnaliśmy się z obozowiczami i pojechaliśmy do rezerwatu Ptasi Raj. Po drzewach buszował kowalik. Byliśmy przy obu platformach i zaobserwowaliśmy między innymi: czaple siwe, czaplę białą, błotniaka stawowego, łyski, perkozy, krzyżówki. Daleko na piasku były również jakieś ptaki, porobiła im trochę zdjęć. Może uda mi się kilka z nich oznaczyć. Było słychać żurawie. Gdy wracaliśmy do samochodu, komary rozpoczęły oblężenie i trochę nas pokąsały. Ale było warto. Jestem bardzo zadowolona z tej wycieczki.:)

 
 
Komentarze ( 4 )
 
 
akogut
moderator
 
dodano: 2011-08-07 14:16
Basiu, najmocniej przepraszam, wczoraj wieczorem Filip mi tylko zameldował SMS-em, że zadanie wykonane. Z czego się bardzo cieszyłam, nie wiedziałam, że wiadomość nie została w pełni odczytana. 
Ale najważniejsze, że ptaki dopisały.

 
 
basias
puchacz
punkty: 42414
* * * * * * * *
 
dodano: 2011-08-07 14:46
Nie ma Pani za co przepraszać :) Raczej powinnam podziękować.
 
 
chivetta
łabędź
punkty: 8840
* * * * * *
 
dodano: 2011-08-09 18:45

Ja też jestem zadowolona z tej wycieczki :).

Chciałyśmy pójść też na trzeci obchód, ale obrączkarze jedli obiad, a poza tym robiło się już późno.

Co do Ptasiego Mleczka: i tak musiałyśmy pomóc je jeść, bo się rozpuściło.

 
 
djkarpowicz
bielik
punkty: 23374
* * * * * * *
 
dodano: 2011-08-13 11:47
Ja na UW 19 jadę, więc jeszcze tydzień, mam nadzieje, że bd lepiej niż w zeszłym roku.
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Krzykliwy
Śnieguła
Kuleczka
Walcząca ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP