Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
PTAKI
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Wypad do Beki
 
 
~ basias    |    dodano: 2010-05-09 17:37

Dzisiaj pojechałam z rodzicami do Beki. Pogoda była pochmurna. Tata narzekał, że na pewno będzie padać. Ale tak się nie stało. Na chwilę wyszło nawet słońce. Na początku gdy szliśmy, zobaczyliśmy lecące żurawie, małego ptaka, chyba potrzeszcza i pliszki żółte, które widziałam przez całą wycieczkę. Potem zobaczyliśmy  sieweczki rzeczne. Były to moje pierwsze sieweczki w życiu. Widzieliśmy również ptaki, u których, gdy leciały, widać było biały kolor ogona.  Okazało się, że były to biegusy rdzawe. Dostrzegłam również czajkę. Wtedy mama wskazała na jakiegoś małego ptaszka, który usiadł na płocie. Był to świergotek, ale nie wiem który. (Mam nadzieję, że pomożecie mi go oznaczyć, gdy zdjęcie pojawi się w galerii "Zdjęcia dokumentacyjne".) Naraz na trawie usiadł pomarańczowy ptak. Podniosłam lornetkę do oczu i zobaczyłam ptaka, którego najmniej spodziewałam się tam zobaczyć. Był to dudek! Mój pierwszy! Niestety był daleko, zdjęcia wyszły więc nienajlepsze, ale bardziej niż zdjęcia liczy się sama obserwacja, no nie? Pod koniec wyprawy udało mi się zaobserwować moją pierwszą pliszkę cytrynową.

Wyprawa była bardzo udana. Było dużo wspaniałych gatunków. I tym samym prześcignęłam moją zeszłoroczną listę roku :)

 
 
Komentarze ( 2 )
 
 
wik18
łabędź
punkty: 9341
* * * * * *
 
dodano: 2010-05-09 19:56
No, gratuluję, a szczególnie dudka! Ja nigdy nie widziałam jakichkolwiek sieweczek, dudka, pliszki cytrynowej itp., a to pewnie dlatego, że jeszcze nigdy prawdę mówiąc nigdzie się nie wybrałam... Tylko obserwacje podwórkowe, na wsi, u Karoliny ( jak pisałam w komentarzu w innym wpisie ) i w czasie jazdy samochodem, chociaż nie wiem czy to się liczy...

Pewnie że bardziej od zdjęć liczy się obserwacja! ;) A zresztą to zdjęcie dokumentacyjne, a te, mogą wyjść nienajlepsze. Trzeba się cieszyć, że w ogóle udało Ci się go sfocić! :);) :P

 
 
beatak
bielik
punkty: 29468
* * * * * * *
 
dodano: 2010-05-11 22:38
Gratuluję dudka i pozdrawiam  :)
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Krzykliwy
Śnieguła
Kuleczka
Walcząca ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP