Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
PTAKI
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Wycieczka z kółkiem przyrodniczym
 
 
~ basias    |    dodano: 2010-05-08 13:33

Dzisiaj w ramach kółka przyrodniczego wybraliśmy się o godz. 9.00 na "Gnieżdżewską górę". Mało nas było, bo tylko 5 dzieci + moja mama, która prowadzi kółko i jeszcze jedna nauczycielka. Wyruszyliśmy. Na początku usłyszałam i zobaczyłam piegżę, którą widziałam kilka razy podczas wycieczki. Nad nami latały dymówki. Na polach było dużo mew. Potem zobaczyłam 2 lecące ohary, które usiadły na innym polu. Po pewnym czasie weszliśmy do malutkiego lasu, ja z nadzieją na ptaki, reszta dzieci na zobaczenie i wejście do bunkru. Ptaków nie było zbytnio widać, a do bunkru zejść nie mogliśmy, bo było za stromo i w dodatku ślisko, bo w nocy padało. Zeszliśmy więc nad morze. Widziałam tam pewnego niezindetyfikowanego ptaka. Poszliśmy dalej brzegiem morza. Wtedy przeleciało 5 oharów i pierwszy w tym roku zaobserwowany prze ze mnie bielik. Potem na kamieniach dostrzegłam 2 biegusy. Jeden poleciał i zniknął nam z oczu, drugi jednak został na chwilę, tak że udało mi się pstryknąć 2 zdjęcia. Nagle kilka tych ptaków, których przedtem nie dostrzegliśmy, zerwało się do lotu. Nie wiem jakie to były biegusy, ale wstawię jedno zdjęcie, może Wy będziecie wiedzieć. Poszliśmy dalej. Przeleciała czapla siwa i jeszcze raz bielik. Gdy nie było możliwości dalszego przejścia, przed drogą powrotną zaczęliśmy bawić się w kto dalej rzuci kamieniem do wody, a potem zaczęłam szukać skamieniałych odcisków na kamieniach. Kilka udało mi się znaleźć. Oprócz tego wzięłam jeszcze do domu kamień o ciekawym kształcie oraz kawałek szkieletu kraba, który jednak potem przełamał mi się na pół. W drodze powrotnej widziałam zięby, modraszki i stado pliszek żółtych na polu. Potem wszyscy rozeszliśmy się

Wyprawa była niezwykle udana. Bielik i pliszka żółta doszły na moją listę roku. Wpiszę również na nią biegusa, jeśli uda się oznaczyć gatunek.

 

 
 
Komentarze ( 2 )
 
 
wik18
łabędź
punkty: 9341
* * * * * *
 
dodano: 2010-05-09 11:14
Gratuluję wyprawy. :) Bielika szczególnie - to ciekawy i rzadko spotykany ptak... I ohary... :)
 
 
basias
puchacz
punkty: 42414
* * * * * * * *
 
dodano: 2010-05-09 17:16
wik18 napisał:
„ Bielika szczególnie - to ciekawy i rzadko spotykany ptak...

Dla kogo rzadki dla tego rzadki. Do mojej wioski, Swarzewa dość często zalatuje para bielików. Serdecznie zapraszam do nas i na bielika i na ohary (wczoraj było ich 9).
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Krzykliwy
Śnieguła
Kuleczka
Walcząca ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP