Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
PTAKI
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Ptasia sobota
 
 
~ basias    |    dodano: 2010-02-06 16:59    |    ostatnia zmiana: 2010-02-06 17:00

Dzisiaj sobota, więc mogłam obserwować ptaki na podwórku. A dużo się działo:

Po wysypaniu jedzenia zaczęły  zlatywać się ptaki. Najpierw przyleciały trznadle i wróble, wierni goście mojej stołówki naziemnej. Na kokosa i do karmnika po słonecznik i kawałki orzeszka przylatywało ok. 3 bogatki i modraszka. A kosy oprócz jabłek roszmakowały się w jedzeniu karmnikowym. Kwiczoł już się nie pokazuje :( Ale za to nareszcie mam jako stołówkowiczów dzwońce. Była to całkiem spora grupka. Obsiadały karmnik, ale zajadały się też na naszych dwóch jodłach. I widziałam na moim podwórku dziś aż 6 jerów (2 samce i 4 samice)! I pomyśleć że nie tak dawno marzyłam żeby zobaczyć coś jednego. Bardzo się cieszę również z grubodzioba, któremu też najwyraźniej smakowały jodłowe nasionka :)

 
 
Komentarze ( 1 )
 
 
zuziaJerzyk
wróbel
punkty: 402
* *
 
dodano: 2010-02-15 18:49

Łał, ale masz fajnie! Do mnie niestety przylatują prawie same sikorki bogatki i modre, czasem jakiś wróbel lub kos, ewentualnie zięba:(

 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Krzykliwy
Śnieguła
Kuleczka
Walcząca ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP