Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
PTAKI
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Mysikróliki!
 
 
~ basias    |    dodano: 2009-11-14 12:27    |    ostatnia zmiana: 2009-11-14 12:32

Dzisiaj jest bardzo słonecznie, choć odrobinkę mroźnie. Wyjrzałam przez okno, bo ostatnio kręcą się tu bogatki, więc miałabym szansę na dobre zdjęcie. Po otwarciu okna usłyszałam ptasi śpiew, jak dotąd mi nieznany. Nagle zobaczyłam jakiegoś ptaszka, który poleciał na naszą tuję. Rzecz jasna poszłam po aparat i na dwór! Usłyszałam tego ptaszka. Przeleciał na drugą tuję. W miejsce, gdzie kiedyś była gałąź, obecnie ścięta, weszłam tak, że widziałam pień i gałęzie. I tam był mysikrólik! Potem poleciał znów na inną tuję. Poszłam więc tam. Mysikrólik poleciał gdzieś indziej, ale w chwilę potem zobaczyłam następnego. Po pewnym czasie już żadnego nie było. Zdjęcia niestety nie mam, ale za to kolejny gatunek na listę roku :)

A może się jeszcze pokaże...      Czy misikróliki korzystają z karmnika? Jeśli tak, to ci najlepiej dla nich przygotować?   Jeszcze nie dokarmiam ptaków, ale warto się dowiedzieć na zapas :)

 
 
Komentarze ( 3 )
 
 
tamara
bielik
punkty: 12882
* * * * * * *
 
dodano: 2009-11-14 14:24
Mysikróliki jadają drobne owady, a zimą nasionka :) Szczerze mówiąc nie słyszałam o mysikrólikach obserwowanych w karmniku, ale może akurat przylecą?
 
 
emis13
bielik
punkty: 27298
* * * * * * *
 
dodano: 2009-11-14 16:11
U mnie w środę mysikrólik skakał tuż przy karmniku- ale się nie skusił.
 
 
krejzola005
puchacz
punkty: 35355
* * * * * * * *
 
dodano: 2009-11-14 18:28
Ja miałam podobną przygodę z myśikrólikiem kilka dni temu. Był za szybki żeby go złapać  w obiektyw. Ja również nie słyszałam o mysikrólikach przy karmniku.
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Krzykliwy
Śnieguła
Kuleczka
Walcząca ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP