Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
moje obserwacje
 
 
 
Poleć znajomemu
Drukuj
wielkie zamieszanie
 
 
~ banote1    |    dodano: 2010-03-23 16:50
Dzisiaj rano obserwowałam wielkie zamieszanie w lesie.Cztery dzięcioły  duże fruwały z gałęzi na gałąź, krzycząc głośno,modraszki jakby nie mogły sobie miejsca znaleźć, a dwa gile - parka- siedziały spokojnie na wiśni, rozglądały się, jakby nie rozumiejąc o co chodzi.Za to szczygieł usiadł sobie na czubku drzewa i nie przejmując się otoczeniem wyśpiewywał swoją poranną piosenkę. Wiosna . Najpiękniejsza pora roku i najgłośniejsza.
Wyobrażacie sobie ,że mogłoby nie być ptaków ?
 
 
Komentarze ( 4 )
 
 
sowa
moderator
 
dodano: 2010-03-24 06:22
"Wyobrażacie sobie ,że mogłoby nie być ptaków ?"
Nawet nie chcemy sobie tego wyobrazić :) Chociaż taka myśl dopinguje do tego, żeby uświadamiać innym, a sobie o tym przypominać, jak bardzo działania dla ochrony ich siedlisk są potrzebne. Tak trochę poważniej zakończyłam :)
 
 
Netta
puchacz
punkty: 47334
* * * * * * * *
 
dodano: 2010-03-24 07:09
Większości narodu ptaki nie są do niczego potrzebne - wystarczy poczytać trochę opinii na forach i w prasie, przy opisach konfliktów środowiskowych spowodowanych inwestycjami. "Ptaszki się przeniosą gdzie indziej" - to najczęściej spotykane stwierdzenie.
 
 
sokole_oko
bielik
punkty: 26714
* * * * * * *
 
dodano: 2010-07-28 21:15
Właśnie , a jak jakiś ptaszek nagle przestanie być pospolity to albo wielkie halo ,gdzie byli "Ci od ochrony przyrody " ,albo co gorsza zero reakcji . I tak powoli znika nam jerzyk  sprzed oczu ,bo właśnie on ma problem z "przeniesieniem się gdzie indziej " .
 
 
wiktors
jaskółka
punkty: 1047
* * *
 
dodano: 2010-12-18 15:48
Każdy ptak, jeśli nigdzie nie będzie miał odpowiednich warunków, może wyginąć.
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
Archiwum
2010
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Zięba
:)
Szpaki ...
Czyże
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP