Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Bieliczy blog
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Po przerwie...
 
 
~ ararauna    |    dodano: 2017-06-17 13:07    |    ostatnia zmiana: 2017-06-17 13:10
Hej! Ale długo mnie tu nie było...od czasu do czasu komentowałam niektóre zdjęcia, ale naprawdę niewiele, a na stronę zaglądałam rzadko. Chyba największym problemem był CZAS. Jestem w szóstej klasie i przez to naprawdę byłam zapracowana przez ten rok. Chodziłam na mnóstwo zajęć dodatkowych i po lekcjach musiałam się sporo uczyć i odrabiać lekcje. Do tego, w tym roku brałam udział w wymianie uczniowskiej. W marcu na 6 dni wyjechałam do Neapolu, a w maju przez 6 dni przyjmowałam w domu dziewczyny z Turcji. Jeśli chodzi o moje ptasie obserwacje dużo się zmieniło - wyprowadziłam się to miasta, gdzie dużo trudniej o ciekawe obserwacje. Zauważyłam, że przez to moje zainteresowanie ptakami znacząco spadło. Niestety, nie wyjeżdżam nigdzie z moimi rodzicami, gdzieś, gdzie mogłabym coś zobaczyć. Moimi najciekawszymi obserwacjami w tym roku były dwa zimorodki, a jeśli chodzi o pióra to lotka jerzyka. Wiem, niezbyt ciekawie. Na szczęście, już niedługo wyjeżdżam na obóz ornitologiczny i może wtedy zobaczę jakiegoś ciekawego ptaka, czy znajdę jakieś pióro. Ale najbardziej chodzi mi jednak o sam fakt, że wyjadę na obóz ornitologiczny, na który czekałam cały rok...
Nie wiem za bardzo o czym pisać, jak już wspominałam, żadnych ciekawych obserwacji w tym roku nie mam, a przecież nie będę wam opowiadała o moim życiu codziennym, nie ten portal. W tym wpisie, chciałam po prostu dać znać, że jestem. :)
Pozdrawiam,
                                                       Ararauna
 
 
Komentarze ( 4 )
 
 
sowa
moderator
 
dodano: 2017-06-17 19:49
Witaj ararauno :) Rozumiem, że jesteście zajęci zadaniami szkolnymi i licznymi pozaszkolnymi. I że trudno wygospodarować więcej czasu na wyjście w teren. Ale chciałabym, żebyście nie lekceważyli przyrody i ptaków, jakie macie wokół siebie w mieście. Wiele przyjemności może sprawić obserwacja nawet pospolitych gatunków, przyglądanie się ich zwyczajom i zachowaniu. A wiosna temu sprzyja. W kwietniu spędziłam szczęsne chwile na przyglądaniu się temu, co dzieje się wokół dziupli zasiedlonej przez kowalika, siedząc z lornetką w parku miejskim. Zabiegi wokół wlotu do dziupli, zaklejanie jej brzegów, żeby dostosować wielkość wlotu do potrzeb kowalika, to też przyjemna obserwacja. Do tego nie trzeba wyjeżdżać na obóz ornitologiczny. Trzeba tylko chwilę przystanąć...
Ale obóz ornitologiczny to na pewno okazja do zobaczenia nowych gatunków ptaków, a poza tym możliwość przyglądania się pracy ornitologów, czyli dużo atrakcji. Życzę Ci więc dużo wrażeń i przyjemności z podglądania przyrody :)
 
 
puchacz235
łabędź
punkty: 10447
* * * * * *
 
dodano: 2017-06-18 09:09
Nie martw się. W mieście też można obserwować ciekawe ptaki. :) Fajny wpis. :)
 
 
ararauna
bielik
punkty: 14153
* * * * * * *
 
dodano: 2017-06-18 23:48
Sowo, dziękuję za opinię i motywację. :) Cieszę się, że już zaraz wakacje i będzie się miało więcej czasu na wszystko. ;)
Puchaczu235, wiem, że można obserwować ciekawe ptaki, a nawet jeśli nie jakieś rarytasy to zawsze tą są ptaki, którymi na tym portalu się interesujemy. :) Chodzi mi głównie o to, że czasami nawet nie mam czasu przystanąć, popatrzeć, zaobserwować...w pośpiechu liczy się każda sekunda. Ale jak już pisałam do sowy, niedługo jak dla mnie wszystko to się wkrótce nareszcie skończy.
A co do komentarza na temat wpisu bardzo dziękuję. :D
 
 
Lalonoma
żuraw
punkty: 2858
* * * *
 
dodano: 2017-06-23 15:20
Bardzo fajny wpis :-)
A chciałam się jeszcze Ciebie zapytać: Czyżbyś jechała jutro na obóz w Funce? Bo jeśli tak, to się spotkamy ;-)
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Zgadka ...
Z parku ...
Nasuwa ...
Portret ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP