Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Bieliczy blog
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Sierpniowe życiówki
 
 
~ ararauna    |    dodano: 2016-08-15 11:31
Witajcie! Lipiec już za nami, a sierpień już trwa 15 dni. Ale to mi wystarczyło żeby, zobaczyć 3 bardzo ciekawe ptaki...
Pierwszy tydzień sierpnia spędzałam w Szklarskiej Porębie. Byłam wtedy w Skalnym Mieście. Chodziłam tam bardzo długo, lecz było tam bardzo mało ptaków. Ale nagle patrzę, a na niebie latał SOKÓŁ WĘDROWNY!!!! Mój pierwszy.
Następną życiówkę zobaczyłam ostatniego dnia. Wracałam wtedy ze sklepiku, aż patrzę, że przed oczami przelatuje mi jakiś krukowaty. Był brązowy w białe plamki. Miał białe podogonie. Była to ORZECHÓWKA!!! Bardzo się z niej cieszyłam. Był to jedyny krukowaty, którego nie widziałam.
Ostatnią życiówkę zobaczyłam już po powrocie do Słupska nad malutkim stawem. Byłam wtedy na spacerze z moimi rodzicami i bratem. Kiedy przechodziliśmy koło stawu, zauważyłam niebieski punkt na patyku. Podeszłam bliżej. TO BYŁ MÓJ WYMARZONY ZIMORODEK!!!
Nareszcie go zobaczyłam!!! Byłam bardzo szczęśliwa! Mój pierwszy kraskowy. :P
To były moje sierpniowe obserwacje. Mam nadzieje, że nie ostatnie. ;)
 
 
Komentarze ( 2 )
 
 
wywielga
żuraw
punkty: 4099
* * * *
 
dodano: 2016-08-17 15:25
Fajne życiówki, nie widziałam jeszcze nigdy orzechówki. Nie bywam na terenach gdzie ona się znajduje. Życzę Ci pozostałych kraskowych. Gdyby dudek przyleciał dziś na drzewo na którym często siedzi to zaliczyłabym komplet w ciągu jednego dnia ;-)
 
 
kukura
pliszka
punkty: 47
*
 
dodano: 2017-09-10 18:05
zazdro
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Zgadka ...
Z parku ...
Nasuwa ...
Portret ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP